Tarnowskie Góry

Średniej wielkości miasto położone na terenie województwa śląskiego, nad rzeką Stołą, Dramą i strugą Pniowiec. Będąc w Tarnowskich Górach, warto odwiedzić tarnowski rynek z okazałym ratuszem, deptak na ul. Krakowskiej, zabytkową kopalnię srebra oraz kościół św. Apostołów Piotra i Pawła. Od ponad dziesięciu lat Tarnowskie Góry stanowią także ośrodek naukowy, ponieważ w mieście swoją siedzibę ma Filia Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.
Tarnowskie Góry

Atrakcje miasta:

ZdjZabytkowa Kopalnia Srebra

Zabytkowa Kopalnia Srebra

Zabytkowa Kopalnia Srebra, jako jedyny w swoim rodzaju zabytek górnictwa europejskiego, przyciąga każdego roku tłumy turystów. W obiekcie można zobaczyć wiele ciekawych elementów dawnego górnictwa, m.in. drewniane osiemnastowieczne wózki górnicze, a nawet niewielkie jeziorko o długości ok. 300 m. Na powierzchni kopalni znajduje się Muzeum Górnictwa oraz Skansen Maszyn Parowych.
ZdjKasztan jadalny – najstarszy w Polsce

Kasztan jadalny – najstarszy w Polsce

Jeśli mowa o jadalnych kasztanach, to ciekawostką jest, że nie rosną one jedynie na słynnym placu Pigalle, ale także w jednym z parków na terenie Tarnowskich Gór. Kasztan, który ma prawie 400 lat, rośnie w ogrodzie księżowskim i posiada status pomnika przyrody. Odwiedzając Tarnowskie Góry, warto udać się w to miejsce.
ZdjPałac rodziny Warkotschów

Pałac rodziny Warkotschów

Został wzniesiony w 1796 r. w stylu barokowo-klasycystycznym. Dawniej należał on do magnackiej rodziny Warkotschów i Henckel von Donnersmarck'ów. W trakcie II wojny światowej został zniszczony, a prace nad jego odbudową rozpoczęły się dopiero w latach 70. XX w. Pałac otacza piękny park. Obecnie w pałacu mieści się elegancki hotel z restauracją.

Tarnowskie Góry

Ogłoszenia Tarnowskie Góry stanowią idealne rozwiązanie zarówno dla osób oferujących, jak i poszukujących ogłoszeń w sieci, związanych z konkretną kategorią i miejscowością. Ogłoszenia można dodawać bezpłatnie i bez konieczności rejestracji, co dodatkowo ułatwia korzystanie z usług serwisu darmowe ogłoszenia Tarnowskie Góry. Miasto położone jest w południowo-zachodniej części kraju, w województwie śląskim, na Górnym Śląsku. Aktualnie na terenie miasta działa Filia Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, skupiająca sporą liczbę studentów w Tarnowskich Górach. Serwis ogłoszenia Tarnowskie Góry powstał z myślą o studentach i absolwentach uczelni. Uwzględnia ich indywidualne potrzeby i oczekiwania w ramach szeroko pojętego studiowania.