Tarnów

Miasto położone w województwie małopolskim, nad dwiema rzekami – Białą i Dunajcem. Centrum miasta stanowi rynek z gotycką katedrą Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Przebywając w Tarnowie warto zobaczyć także Górę św. Marcina oraz osiemnastowieczny kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Tarnów to także miasto akademickie, w którym funkcjonuje ok. dziesięciu wyższych szkół. Do najpopularniejszych zalicza się Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, Małopolską Wyższą Szkołę Ekonomiczną oraz Wyższe Seminarium Duchowne.
Tarnów

Atrakcje miasta:

ZdjRuiny zamku Tarnowskich z XIV wieku

Ruiny zamku Tarnowskich z XIV wieku

Zamek został wzniesiony w I poł. XIV w. Nazwa zamku nawiązuje do polskiego rodu magnackiego, który w XV w. zamieszkiwał ten teren. Mowa o rodzinie Tarnowskich, przede wszystkim o hetmanie Janie Tarnowskim, który w tym czasie urządził swoją siedzibę na zamku. Obecnie na górze znajdują się już tylko ruiny budowli, ale dawniej był to rozległy kompleks, w skład którego wchodziły takie obiekty, jak: skarbiec, biblioteka, zbrojownia oraz spichlerze.
ZdjRatusz

Ratusz

Budowę renesansowego ratusza rozpoczęto w I poł. XV w., a zakończono w latach 60. XVI w. Wówczas ratusz został wykonany z drewna. W wyniku pożaru, jaki miał miejsce w 1494 r., obiekt został zniszczony. Podczas jego odbudowy stwierdzono, że będzie miał konstrukcję betonową. Ratusz mieści się na rynku. Dawniej miała tam swoją siedzibę rada miasta, a w tej chwili ratusz stanowi obiekt zbiorów muzealnych.
ZdjŁawka Poetów

Ławka Poetów

Niedaleko rynku, na ulicy Wałowej, znajduje się tzw. Ławeczka Poetów, na której spoczywają posągi trzech znanych polskich literatów, a mianowicie: Zbigniew Herbert, Jan Brzechwa oraz Agnieszka Osiecka. Postacie te zostały wykonane z brązu i spoczywają na ławeczce w kształcie kwadratu. Ławeczka powstała z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie i Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, a wykonał ją rzeźbiarz – Jacek Kucaba. Ławeczkę odsłonięto w 2004 r.

Tarnów

Serwis darmowe ogłoszenia Tarnów to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób oferujących, jak i poszukujących usług w Tarnowie. Ogłoszenia można za darmo zamieszczać i przeglądać na stronie serwisu. Ogłoszenia Tarnów wyposażone są w sporą bazą ogłoszeń z różnych kategorii, adresowanych głównie do studentów i absolwentów szkół wyższych, jakie działają w Tarnowie. Miasto położone jest w południowej Polsce, w województwie małopolskim, nad Dunajcem. Tarnów to bardzo dobrze rozwinięty ośrodek naukowy. Na terenie miasta znajduje się kilka wyższych uczelni, dlatego w Tarnowie przebywa spora liczba studentów. Darmowe ogłoszenia Tarnów dotyczą ogłoszeń zamieszczanych w serwisie, które kierowane są do osób studiujących i absolwentów mieszkających w Tarnowie.