Suwałki

Miasto zlokalizowane w północnej części województwa podlaskiego. Jedno z największych miast na Suwalszczyźnie, położone blisko granicy z Białorusią, rodzinne miasto Marii Konopnickiej. Najciekawszym zabytkiem w mieście jest kościół św. Aleksandra, wybudowany w I połowie XIX w. Poza tym, będąc w Suwałkach, warto zobaczyć także okazały ratusz miejski, Suwalski Park Krajobrazowy oraz plac, pomnik i Muzeum Marii Konopnickiej. Suwałki to także ośrodek naukowy, w którym swoją siedzibę mają cztery szkoły wyższe, m.in. Wyższa Szkoła Suwalsko-Mazurska im. Papieża Jana Pawła II.
Suwałki

Atrakcje miasta:

ZdjRatusz. Drewniane i murowane budynki

Ratusz. Drewniane i murowane budynki

Obiekt klasycystyczny powstał w latach 1842-1844. Wcześniej do ratusza przyłączone były pomieszczenia, w których przebywali żołnierze pełniący wartę. Budynki te zostały przebudowane w latach 50. XIX w. Dzięki temu ratusz wzbogacił się o jedno piętro oraz wieżę, na której widnieje zegar. Obecnie ratusz stanowi siedzibę władz miejskich. Budowla, ze względu na swój okazały wygląd, jest często podziwiana przez przejezdnych turystów.
ZdjMuzeum Marii Konopnickiej

Muzeum Marii Konopnickiej

Muzeum funkcjonuje od sierpnia 1973 r., w domu, w którym urodziła się i wychowała Maria Konopnicka. W budynku, w trzech pomieszczeniach, znajdują się eksponaty nawiązujące do życia i twórczości pisarki. Dużą popularnością cieszy się także ogród w angielskim stylu, który rozpościera się wokół budynku. Muzeum Marii Konopnickiej często odwiedzane jest przez dzieci oraz młodzież szkolną.
ZdjAquapark

Aquapark

Suwałki posiadają takie miejsce, w którym można się doskonale bawić, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem jest szaro, zimno i deszczowo. Mowa o kompleksie rekreacyjnym, który mieści w sobie basen sportowy, rekreacyjny, także jacuzzi i zjeżdżalnie oraz sauny. Aquapark czynny jest od poniedziałku do niedzieli, dlatego można tam spędzić miło czas w gronie rodziny i znajomych.

Suwałki

Darmowe ogłoszenia Suwałki to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących dodawać swoje oferty z określonej tematyki w mieście Suwałki. Oferowane usługi w ramach serwisu są całkowicie bezpłatne i adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni, jakie znajdują się na terenie miasta. Obecnie w Supraślu siedzibę mają cztery szkoły wyższe, dlatego miasto uważane jest za ośrodek akademicki. Serwis ogłoszeniowy darmowe ogłoszenia Suwałki został stworzony z myślą o studentach i absolwentach przebywających aktualnie w Suwałkach. Miasto położone jest w północno-wschodniej części kraju, w województwie podlaskim. Dodawane ogłoszenia adresowane są przede wszystkim do osób studiujących. Właśnie ze względu na i ich potrzeby powstał serwis darmowe ogłoszenia Suwałki.