Skarżysko Kamienna

Miasto położone w północnej części województwa świętokrzyskiego, nad rzeką Kamienną. Będąc w mieście warto zwiedzić kilka ciekawych miejsc i obiektów. Muzeum Orła Białego, Rezerwat Archeologiczny Rydno, kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego oraz zabytkowy domek dróżnika. W Skarżysku-Kamiennej swoją siedzibę mają także dwie szkoły wyższe, a mianowicie Kolegium Pracowników Służb Społecznych oraz Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Skarżysku-Kamiennej.
Skarżysko Kamienna

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Orła Białego

Muzeum Orła Białego

Muzeum zostało założone w 1969 r. Obiekt przyciąga tłumy turystów głównie ze względu na fakt, że muzeum posiada ogromny zbiór militariów prezentowanych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zbiory nawiązują przede wszystkim do czasów II wojny światowej. Warto dodać, że w Muzeum swoją działalność prowadzi Ośrodek Badawczo-Muzealny Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowe.
ZdjSanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej

Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej

Sanktuarium funkcjonuje od 1989 roku. To właśnie w tym miejscu znajduje się kopia wileńskiej Ostrej Bramy. Niedaleko świątyni znajduje się Dom Pielgrzyma, który zapewnia nocleg i wyżywienie osobom, które każdego roku tak licznie odwiedzają Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.
ZdjRezerwat Archeologiczny Rydno

Rezerwat Archeologiczny Rydno

To miejsce niezwykłe, będące skarbnicą niespotykanych gatunków drzew, krzewów i innych roślin pamiętających jeszcze czasy sprzed 14 tys. lat. Często organizuje się tu Piknik Archeologiczny „Rydno”, na który chętnie przybywa lokalna społeczność oraz odwiedzający miasto turyści. Częstym gościem rezerwatu są także wycieczki szkolne.

Skarżysko Kamienna

Serwis darmowe ogłoszenia Sandomierz jest to portal stworzony z myślą o studentach i absolwentach wyższych uczelni, jakie znajdują się obecnie na terenie miasta Sandomierz. Obecnie w Sandomierzu funkcjonuje ok. pięciu uczelni wyższych, skupiających sporą liczbę studentów. Ogłoszenia Sandomierz zawierają zbiór aktualnych ofert kierowanych do studentów i absolwentów szkół wyższych w Sandomierzu. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne i bardzo proste, a przy tym także szybkie. Sandomierz jest przepięknym miastem położonym w południowo-wschodniej części Polski, między Kielcami a Rzeszowem. Sandomierz, jako ośrodek akademicki gromadzi wielu studentów i to właśnie z myślą o tych osobach powstał serwis darmowe ogłoszenia Sandomierz.