Ruda Śląska

Miasto położone w południowej części kraju, na granicy wododziału Wisły i Odry. Wybierając się do Rudy Śląskiej, warto odwiedzić Muzeum PRL-u oraz były Dom Kultury KWK „Wawel”. W mieście znajduje się także wiele zabytkowych obiektów sakralnych, np. kościół św. Marii Magdaleny oraz kościół pw. ścięcia św. Jana Chrzciciela. Ruda Śląska stanowi także ośrodek nauki, ponieważ w mieście funkcjonuje Państwowa Szkoła Muzyczna.
Ruda Śląska

Atrakcje miasta:

ZdjKlasycystyczny pałac

Klasycystyczny pałac

Pałac powstał w drugiej połowie osiemnastego wieku. Przeszedł przebudowę w drugiej połowie lat dwudziestych. Jest to wspaniały klasycystyczny obiekt, doskonałe miejsce dla miłośników dawnej architektury. Będąc w Rudzie Śląskiej z pewnością warto odwiedzić to miejsce.
ZdjMuzeum PRL-u

Muzeum PRL-u

Będąc w Rudzie Śląskiej, z pewnością warto zajrzeć do Muzeum PRL-u. Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów, zwłaszcza te osoby, które miały okazję żyć w tych latach. Muzeum gromadzi i udostępnia zbiory związane z tym okresem – stare samochody, obrazy, sprzęty codziennego użytku itp.
ZdjWieża wyciągowa szybu

Wieża wyciągowa szybu

Wieża wyciągowa szybu "Andrzej" powstała w latach 70. XIX w. Dawniej należała do kopalni "Gottessegen". Funkcjonowała do 1926 roku. Wieża jest murowana z cegły w formie obronnej wieży, jej wysokość to ponad 28 m wraz z konstrukcją dachową 28 m.

Ruda Śląska

Darmowe ogłoszenia Ruda Śląska to idealne rozwiązanie dla osób pragnących zamieścić swoje ogłoszenia w sieci z uwzględnieniem konkretnej kategorii i miejscowości. Serwis umożliwia także poszukiwanie ofert w bardzo łatwy, szybki i całkowicie darmowy sposób. Zamieszczenia ogłoszeń w serwisie darmowe ogłoszenia Ruda Śląska nie wymaga rejestracji. Oferty adresowane są głównie do studentów i absolwentów trzech szkół wyższych, jakie znajdują się na terenie miasta. Ruda Śląska położona jest w południowej części kraju, w województwie śląskim. Ze względu na fakt istnienia uczelni wyższych w mieście, Rudę Śląską można uznać za ośrodek naukowy. Serwis darmowe ogłoszenia Ruda Śląska powstał z myślą o studentach i absolwentach mieszkających w Rudzie Śląskiej, uwzględniając przy tym ich potrzeby.