Pułtusk

Miasto położone w północnej części Mazowsza, nad rzeką Narwią. Odwiedzając Pułtusk, warto odwiedzić rynek miejski, basztę przy kościele jezuickim oraz kościół św. Krzyża. Atrakcja dla turystów są także liczne ścieżki rowerowe na terenie miasta. Poza tym, warto dodać, że w Pułtusku swoją siedzibę ma także uczelnia wyższa, a mianowicie Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora.
Pułtusk

Atrakcje miasta:

ZdjPomnik Jana Nepomucena

Pomnik Jana Nepomucena

Pomnik Jana Nepomucena mieści się w wielu miastach w Polsce, m.in. w Kłodzku, we Wrocławiu czy w Nowej Rudzie. Rzeźba męczennika znajduje się także w Pułtusku, niedaleko mostu na rzece Narew, przy Alei Władysława Gomulickiego. Na postumencie widnieje napis: „POMNIK ZNISZCZONY PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ PRZYWRÓCONY MIASTU JAKO WOTUM MIESZKAŃCÓW ZIEMI PUŁTUSKIEJ W ROKU JUBILEUSZOWYM 24 WRZEŚNIA 2000”.
ZdjKaplica pw. św. Marii Magdaleny

Kaplica pw. św. Marii Magdaleny

Świątynia znajduje się na rynku w Pultusku. Obok niej mieści się fontanna, a tuż za kaplicą rozciąga się park zamkowy i amfiteatr. Początkowo kaplica pw. św. Marii Magdaleny pełniła funkcję parafii. Niestety podczas II wojny światowej uległa całkowitemu zniszczeniu. Odbudowa kaplicy nastąpiła w latach 1946-1951. Będąc w Pułtusku na rynku, warto zobaczyć ten zabytkowy, piękny obiekt sakralny.
ZdjPozostałości po spadku meteorytu

Pozostałości po spadku meteorytu

W pułtuskim Muzeum Regionalnym można podziwiać pozostałości po meteorycie, który zimą 1868 r. spadł na pola położone niedaleko miasta. Zjawisko to nazwano kamiennym deszczem. Na ziemię spadło wówczas prawie 9 t odłamków. Będąc w Pułtuski warto odwiedzić muzeum i zobaczyć zarówno kawałki kamiennego deszczu, jak i inne eksponaty mieszczące się w zbiorach muzeum.

Pułtusk

Darmowe ogłoszenia Pułtusk stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zamieścić swoje usługi lub ogłoszenia w Internecie, odnoszące się do konkretnej miejscowości. Ogłoszenia Pułtusk są dodawane na stronę serwisu z myślą o studentach i absolwentach wyższej uczelni, jaka mieści się na terenie miasta. Jest nią Akademia Humanistyczna, która skupia obecnie kilka tysięcy studentów. <br > Pruszków położony jest na terenie województwa mazowieckiego, nad rzeką Utratą. Jest dobrze rozwiniętym ośrodkiem akademickim i w związku z tym Pruszków jest zamieszkiwany przez wielu studentów, którzy z pewnością będą poszukiwali ogłoszeń i usług z konkretnych kategorii właśnie w Pruszkowie i okolicy.