Puławy

Miasto położone w województwie lubelskim, na Nizinie Mazowieckiej, nad rzeką Wisłą. Miasto liczy prawie 50 tys. mieszkańców i jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju. Wybierając się na Puławy, warto zwiedzić Pałac Czartoryskich oraz Świątynię Sybilli, pochodząca z przełomu XVIII i XIX w., w której dawniej Izabela Czartoryska gromadziła swoje pamiątki. Puławy można nie tylko zwiedzać, ale także podjąć tam studia, ponieważ na Puławach swoją siedzibę mają dwie szkoły wyższe, a mianowicie: Puławska Szkoła Wyższa oraz Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych.
Puławy

Atrakcje miasta:

ZdjPark z pałacem Czartoryskich i innymi obiektami

Park z pałacem Czartoryskich i innymi obiektami

Dawniej, w epoce oświecenia, Puławy były miejscem, gdzie przebywała jedna z najbogatszych rodzin magnackich, a mianowicie rodzina książąt Czartoryskich. Tak było do powstania listopadowego, czyli jakieś 50 lat. Mieli swoją siedzibę na Puławach i właśnie w tym miejscu powstało wówczas wiele bogato zdobionych budowli, w tym także rozległy park z ogrodem. Najsłynniejszym obiektem w parku jest pałac Czartoryskich oraz Świątynia Sybilli. Świątynia Sybilli została zbudowana na wzór antycznej świątyni Westy, znajdującej się pod Rzymem. W tym miejscu księżna Czartoryska gromadziła cenne pamiątki, w tym obrazy oraz inne dzieła sztuki. W parku znajduje się także słynna rotunda wzorowana na rzymskim Panteonie. Właśnie z tego względu park Puławski nazywa się często Polskimi Atenami.
ZdjCmentarz we Włostowicach

Cmentarz we Włostowicach

Cmentarz mieści się we Włostowicach (południowa dzielnica Puław). Miejsce to jest skarbnicą wiedzy na temat historii obszaru i mieszkańców tej części Polski. Spoczywają tam ciała osób współpracujących z dworem rodziny Czartoryskich, a także żołnierzy poległych podczas powstania listopadowego i styczniowego. Groby są na bieżąco czyszczone i odnawiane, ponieważ cmentarz jest odwiedzany przez turystów oraz lokalnych mieszkańców i stanowi ciekawą atrakcję historyczną Puław.
ZdjMagiczne Ogrody

Magiczne Ogrody

Ne znajdują się w samych Puławach, a ok. 15 km od nich, w pobliżu Janowca. Jest to ogród sensoryczny, który posiada wiele ciekawych postaci z niezwykłego świata – krasnali, wróżek, ptaków. Wszystko utrzymane jest w klimacie fantasy. Magiczne Ogrody to miejsce, do którego warto wybrać się z dziećmi. Wszystkie krainy dostosowane są do różnych grup wiekowych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wypoczynek znajdą tam także dorośli, którzy pośród szumu strumyków, pachnących kwiatów i zieleni, zrelaksują się na łonie natury.

Puławy

Serwis darmowe ogłoszenia Puławy to doskonałe rozwiązanie dla osób oferujących i poszukujących usług w okolicy. Ogłoszenia można swobodnie dodawać i przeglądać w szybki i łatwy sposób, bez wychodzenia z domu. Serwis posiada bazę różnorodnych, aktualnych ogłoszeń z różnych kategorii odnoszących się ściśle do miejscowości Puławy. Miasto położone jest nad Wisłą, w województwie lubelskim. Puławy są ośrodkiem turystycznym, ale także akademickim. W Puławach znajduje się Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Wcześniej istniała w tej miejscowości Puławska Szkoła Wyższa, która jeszcze do niedawna wypuszczała liczne grono studentów. Darmowe ogłoszenia Puławy dotyczą ogłoszeń zamieszczanych w serwisie głównie z myślą o osobach studiujących i absolwentach mieszkających na Puławach.