Przemyśl

Miasto położone w środkowo-wschodniej części województwa podkarpackiego, nad rzeką San. Odwiedzając Przemyśl, warto zobaczyć Zamek Kazimierzowski, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz Pomnik Orląt Przemyskich. Przemyśl to także ośrodek naukowy, w którym funkcjonuje kilka szkół wyższych, m.in. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji, Wyższe Seminarium Duchowne oraz Kolegium Nauczycielskie im. Aleksandra Fredry.
Przemyśl

Atrakcje miasta:

ZdjZamek  Kazimierzowski

Zamek Kazimierzowski

Jak sama nazwa wskazuje, budowla została wzniesiona przez Kazimierza Wielkiego w XIV w. Cztery wieki później zamek rozebrano i zajęto się jego ponowną budową. W tej chwili z oryginału pozostała jedynie gotycka brama wjazdowa. Zamek Kazimierzowski mieści się na Wzgórzu Zamkowym, z którego rozpościera się przepiękny widok na okolicę miasta. Zamek jest chętnie odwiedzany przez turystów, a także przez wycieczki szkolne.
ZdjMuzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

Muzeum zostało założone w 1909 r. z inicjatywy działaczy społecznych. Ekspozycja obejmuje zbiory związane m.in. z historią oraz archeologią miasta i okolic. Poza tym w obiekcie można podziwiać sztukę i rzemiosło mieszkańców zamieszkujących dawniej Przemyśl. Warto dodać, że w muzeum, a dokładniej w mieszczącej się tam bibliotece, znajduje się ponad 35 tys. woluminów książek i czasopism.
ZdjPark Zamkowy

Park Zamkowy

Park Zamkowy w Przemyślu to rozległy obszar o powierzchni 20 ha. Miejsce to porośnięte jest różnego gatunku roślinnością. Natknąć się można na niespotykane gatunki drzew, w tym np. topole białe, oraz gatunki zwierząt, tj. jeże, nietoperze czy też sarny. Warto podkreślić, że w okresie lęgowym, na terenie parku można spotkać wiele gatunków ptaków. Jeśli więc planujemy wycieczkę do Przemyśla, dobrym pomysłem będzie wybranie się tam w okresie wiosenno-letnim.

Przemyśl

Darmowe ogłoszenia Przemyśl to idealne rozwiązanie dla wszystkich chcących zamieścić darmowe ogłoszenie do określonej kategorii, związane z miejscowością Przemyśl. Korzystanie z serwisu ogłoszeniowego jest darmowe, proste i szybkie. Miejscowość Przemyśl mieści się w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim, nad rzeką San. Miasto uznawane jest za ośrodek akademicki, ze względu na mieszczące się na jego terenie aż siedem szkół wyższych. W mieście swoją siedzibę ma kilka placówek uczelni wyższych, w tym także kolegia nauczycielskie. Oferowane usługi adresowane są głównie do osób studiujących i absolwentów przebywających w Przemyślu. Impulsem do stworzenia serwisu byli studenci. To właśnie z myślą o nich i o ich potrzebach powstała propozycja stworzenia serwisu darmowe ogłoszenia Przemyśl.