Pińczów

Miasto zlokalizowane w południowej części województwa świętokrzyskiego, nad rzeką Nidą, niedaleko Kielc. W Pińczowie znajduje się wiele zabytkowych obiektów oraz atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć będąc Pińczowie. Do takich miejsc zalicza się kościół św. Jana Ewangelisty, Pałac Wielkopolskich oraz kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Muzeum Regionalne oraz kolejka wąskotorowa Ciuchcia Expres Ponidzie. W Pińczowie funkcjonuje także Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych, dlatego możliwe jest także podjęcie studiów w mieście.
Pińczów

Atrakcje miasta:

ZdjKościół i klasztor Paulinów

Kościół i klasztor Paulinów

Obiekty pochodzące ze wczesnego baroku zostały wzniesione w XVII w. Pod względem architektonicznym, kościół wraz z klasztorem stanowią ciekawą konstrukcję barokowo-gotycko-renesansową z ciekawymi gzymsami, krużgankami itp. Obecnie obiekty stanowią siedzibę Muzeum Regionalnego. Miejsce to każdego roku przyciąga tłumy turystów.
ZdjMuzeum Regionalne

Muzeum Regionalne

Muzeum Regionalne mieści się w wyżej wspomnianym byłym kościele i klasztorze popaulińskim. Można tam oglądać wystawy stałe oraz czasowe. Ekspozycje nawiązują do historii miasta – głównie do czasów I i II wojny światowej, a także do biografii słynnych postaci Pińczowa m.in. do życia i twórczości słynnego polskiego powieściopisarza Adolfa Dygasińskiego.
ZdjPałac Wielopolskich

Pałac Wielopolskich

Obiekt został wzniesiony w latach 1773-1799. Położony jest na wzniesieniu Góry Zamkowej. Styl architektoniczny budowli nawiązuje do baroku oraz klasycyzmu. Warto dodać, że pałac jest otoczony przepięknym parkiem, w części którego znajduje się niewielki renesansowy pawilon ogrodowy, którego autorem był włoski architekt Santi Gucci.

Pińczów

Ogłoszenia Pińczów zawierają propozycje ofert zamieszczanych z myślą o osobach studiujących i absolwentach niepublicznej uczelni wyższej, której siedziba mieści się na terenie miasta. Wszelkie usługi na stronie serwisu są darmowe i nie wymagają skomplikowanych czynności. Wszystko można załatwić od ręki bez wychodzenia z domu. Pińczów jest niewielką miejscowością położoną w południowo-wschodniej części kraju. Ze względu na działającą w mieście szkołę wyższą, Pińczów zamieszkują studenci i absolwenci wyżej wskazanej placówki oświatowej. Ze względu na ten fakt powstał serwis darmowe ogłoszenia Pińczów.