Piła

Miasto położone w województwie wielkopolskim, nad rzeką Gwdą. Z Piłą związana jest postać Stanisława Staszica, polityka i poety oświeceniowego, który przyszedł na świat właśnie w tym mieście. W Pile znajduje się jego rodzinny dom, pomnik oraz popiersie. Będąc w Pile, warto także zobaczyć ratusz, Park na wyspie oraz kościół św. Rodziny. W Pile swoją siedzibę ma kilka szkół wyższych, m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica oraz Wyższa Szkoła Biznesu.
Piła

Atrakcje miasta:

ZdjPark Miejski im. Stanisława Staszica

Park Miejski im. Stanisława Staszica

Został założony w 1896, a w 1994 r. wpisano go do rejestru zabytków. Park zajmuje powierzchnię ponad 11 ha. Obszar porośnięty jest cennymi gatunkami drzew. Na terenie parku znajduje się także zabytkowa altana z 1904 wykonana z żelaza. Ze względu na wpis do rejestru zabytków, park jest objęty całkowitą ochroną. Jest to doskonałe miejsce w Pile, gdzie można miło spędzić czas na łonie przyrody.
ZdjRezerwat krajobrazowy "Kuźnik"

Rezerwat krajobrazowy "Kuźnik"

Rezerwat powstał w 1959 r. Obejmuje powierzchnię ponad 95 ha. Na terenie parku znajduje się ok. 400 rzadko spotykanych gatunków roślin, w tym grzybień biały, żurawina błotna czy też grążel żółty. W rezerwacie dominuje sosna, choć spotkać można tam także dęby i brzozy. Odwiedziny w rezerwacie krajobrazowym „Kuźnik” to atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Piła

Dzięki serwisowi darmowe ogłoszenia Piła dozwolone jest zamieszczanie ogłoszeń związanych z szeroko pojętym studiowaniem. Osoby pragnące zamieścić swoje ogłoszenia w sieci z uwzględnieniem kategorii i miejscowości, mogą zrobić to bez rejestrowania się w serwisie i to całkowicie za darmo. Oferty dodawane na stronę serwisu ogłoszenia Piła są zamieszczane z myślą o studentach i absolwentach sześciu szkół wyższych funkcjonujących w Pile. <br > Obecnie na terenie miasta znajduje się jedna publiczna i prywatna uczelnia oraz cztery wydziały zamiejscowe uczelni poznańskiej i olsztyńskiej. Piła położona jest w północno-zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim. Miasto ze względu na działające w nim wyższe szkoły, gromadzi wielu studentów i to z myślą o studentach i absolwentach placówek oświatowych powstał serwis darmowe ogłoszenia Piła.