Płock

Miasto położone w województwie mazowieckim, niedaleko Warszawy, nad Wisłą. Najbardziej atrakcyjnym zabytkiem miasta jest katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ponieważ jest to pierwsza renesansowa świątynia w naszym kraju. Warty uwagi jest także Stary Rynek z pięknym neoklasycystycznym ratuszem oraz Muzeum Mazowieckie założone na początku XIX w. W Płocku funkcjonują także szkoły wyższe, m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Punkt Konsultacyjny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Wyższe Seminarium Duchowne.
Płock

Atrakcje miasta:

ZdjPłocki Ogród Zoologiczny

Płocki Ogród Zoologiczny

Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców oraz turystów. Zoo położone jest na niewielkim wzniesieniu, dlatego rozpościera się z niego niesamowity widok. Obiekt mieści ponad 300 gatunków zwierząt zarówno ssaków, jak i gadów, płazów, ryb oraz bezkręgowców. Dzieci i młodzież mogą tutaj zobaczyć prawdziwego lwa, słonia, pandę czy aligatora. Warto dodać, że zoo w Płocku, od 2002 r., jest członkiem Światowej Organizacji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów - WAZA (World Association of Zoos and Aquariums).
ZdjMuzeum Mazowieckie

Muzeum Mazowieckie

Jeden z najstarszych obiektów muzealnych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Muzeum powstało w 1820 r. z inicjatywy Towarzystwa Naukowego Płockiego. W budynku mieści się ogromna liczba eksponatów, tj. 80 tys. zbiorów, w tym ponad 10 tys. dzieł sztuki z przełomu XIX i XX w. Większość dzieł to ikonografia Płocka. Mieszczą się tam dzieła takich artystów, jak Malczewski, Kossak, Fałat czy Chełmoński.
ZdjZamek książąt mazowieckich

Zamek książąt mazowieckich

Zamek został wzniesiony w XIV w. z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Jest to masywna budowla gotycka, posiadająca jeden z najwyższych w Polsce mur obronny liczący 17 m wysokości. Książęta mazowieccy przebywali w tym miejscu do końca XV w. Zamek na przełomie kolejnych lat był wielokrotnie niszczony, jednak z tego okresu zachowały się m.in. wieża, budynki klasztorne, mury obronne.

Płock

Darmowe ogłoszenia Płock stanowią idealne rozwiązanie dla osób chcących zaoferować swoje usługi w Internecie w danej miejscowości. Korzystanie z serwisu ogłoszeniowego jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga skomplikowanych czynności. Należy zaznaczyć, że oferowane usługi zamieszczane są przede wszystkim z myślą o osobach studiujących oraz tych, które skończyły studia, ale nadal mieszkają w Płocku. To właśnie z myślą o nich powstał serwis darmowych ogłoszeń Płock. Miasto położone jest w województwie mazowieckim, niedaleko Warszawy. Jest bardzo dobrze rozwiniętym ośrodkiem kulturowym i oświatowym. Na terenie miasta mieści się pięć szkół wyższych, w tym także Płocki Uniwersytet Ludowy. Z związku z tym wśród społeczności w Płocku jest wielu studentów i absolwentów uczelni, dla których został stworzony serwis darmowe ogłoszenia Płock.