Płońsk

Miasto zlokalizowane w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego, nad rzeką Płonką, niedaleko Warszawy. Będąc w Płońsku, warto odwiedzić dwór w Poświętnem, skwer Dawida Ben Guriona, kościół św. Michała Archanioła oraz kościół św. Maksymiliana Kolbego. W Płońsku możliwe jest także podjęcie studiów wyższych, ponieważ w mieście działają dwie szkoły wyższe, a mianowicie: Wydział Zamiejscowy Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia.
Płońsk

Atrakcje miasta:

ZdjDworek Sienkiewiczówka

Dworek Sienkiewiczówka

Dworek wzniesiono w II poł. XIX w. Jest to budowla murowana, parterowa, w kształcie prostokąta. Dawniej obiekt należał do Onufrego Bromirskiego, ówczesnego starosty płockiego. Po powstaniu styczniowym został przejęty przez rosyjskiego generała. W latach 1865-66 dworek zamieszkiwał jeden z największych pisarzy polskich – Henryk Sienkiewicz. Pełnił on wówczas rolę guwernera. Kiedy Polska odzyskała niepodległość, dworkiem zajęło się miasto.
ZdjKirkut – cmentarz żydowski

Kirkut – cmentarz żydowski

Płoński kirkut to ważne miejsce, zwłaszcza dla ludności żydowskiej. W wyniku II wojny światowej cmentarz został doszczętnie zniszczony, ale jego niewielki fragment odbudowano dzięki fundacji rodziny Nissenbaumów. Kirkut powstał w II poł. XVII w. i na początku liczył prawie 3 tys. m kw. Obecnie na cmentarzu znajdują się trzy symboliczne groby żydowskie, tzw. macewy oraz pomnik poświęcony płońskim Żydom, którzy zginęli w czasie wojny.
ZdjPomnik Michała Archanioła

Pomnik Michała Archanioła

Pomnik przedstawiający Michała Archanioła powstał w 2010 roku. Mieści się na rynku w Płońsku i obecnie stanowi jeden z najciekawszych obiektów turystycznych w mieście. To miejsce chętnie odwiedzają zarówno turyści, jak i lokalna młodzież szkolna. Autorem pomnika jest artysta Michał Urbański. Będąc na rynku w Płońsku warto odwiedzić to miejsce.

Płońsk

Darmowe ogłoszenia Płońsk są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zamieszczać swoje oferty usług w Internecie kierowane przede wszystkim do studentów i absolwentów mieszkających w Płońsku. Umieszczanie ogłoszeń w serwisie nie jest skomplikowane, ofertę można zamieścić na stronie serwisu bardzo łatwo, bezpłatnie i bez konieczności rejestracji. W Płońsku znajdują się uczelnie wyższe, dlatego ogłoszenia Płońsk adresowane są do osób studiujących i tych kończących studia, ale pozostających w mieście. Płońsk to niewielka miejscowość o powierzchni 11 km², położona w województwie mazowieckim, nad rzeką Płonką. Miasto jest nie tylko ośrodkiem edukacyjnym, ale także bardzo dobrze rozwiniętym siedliskiem turystyczno-kulturowym.