Ostrołęka

Miasto położone w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego, nad rzeką Narwią. W Ostrołęce ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć są: Pomnik Kurpianek w Parku Miejskim, Muzeum Kultury Kurpiowskiej oraz stary, czternastowieczny kościół farny pw. NMP i św. Mikołaja. W Ostrołęce działają obecnie trzy szkoły wyższe, a mianowicie: Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Społeczna oraz Kolegium Ekonomiczne Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
Ostrołęka

Atrakcje miasta:

ZdjRatusz

Ratusz

Klasycystyczny obiekt wybudowany w I poł. XIX w. W 1915 roku został zniszczony i po 10 latach podjęto decyzję o jego odbudowaniu. W skutek rekonstrukcji, budynek stracił swoje klasycystyczne elementy. Obecnie Ratusz w Ostrołęce to budowla w kształcie prostokąta, wymurowana z cegły, otynkowana. Obecnie mieści się tam siedziba Urzędu Miejskiego.
ZdjMuzeum Kultury Kurpiowskiej

Muzeum Kultury Kurpiowskiej

Obiekt mieści się w budynku dawnej poczty z I poł. XIX wieku. Prezentowane eksponaty nawiązują do takich dziedzin, jak archeologia, historia, etnografia oraz sztuka. Nawiązują one do historii miasta oraz regiony, dlatego warto wybrać się do Muzeum Kultury Kurpiowskiej, jeśli interesuje nas dawne codzienne życie mieszkańców miasta. W obiekcie znajdują się zarówno wystawy stałe, jak i czasowe. Ciekawostką jest, że prawdopodobnie w tym budynku nocował dawniej Napoleon.
ZdjKościół pw. św. Wojciecha

Kościół pw. św. Wojciecha

Świątynia została wybudowana pod koniec XIX w. Początkowo była to cerkiew prawosławna, do której licznie przybywali żołnierze stacjonujących wówczas w mieście wojsk rosyjskich. W wyniku wojen kościół został zniszczony, ale ponownie odbudowano go w 1985 r. z inicjatywy księży i braci Pallotynów. Kościół jest wpisany do rejestru zabytków.

Ostrołęka

Ogłoszenia Ostrołęka pozwalają dodawać i przeglądać ogłoszenia z danej miejscowości z uwzględnieniem określonej kategorii. Zamieszczane w serwisie ogłoszeniowym darmowe ogłoszenia adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych szkół, które mieszczą się na terenie miasta Ostrołęka. Miasto położone jest w północno-wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim. Ze względu na to, że Ostrołęka jest ośrodkiem akademickim (mieszczą się w nim cztery placówki szkolnictwa wyższego), darmowe ogłoszenia Ostrołęka zostały stworzone przede wszystkim z myślą o studentach i ich indywidualnych potrzebach. Oferty dotyczą przede wszystkim noclegu, nauki, zatrudnienia itp.