Ostrów Wielkopolski

Miasto położone w województwie wielkopolskim, nad rzeką Ołobok. Będąc w Ostrowie Wielkopolskim, warto odwiedzić kilka ciekawych miejsc, np. ratusz miejski, Nową Synagogę, Katedrę św. Stanisława oraz chętnie odwiedzany przez mieszkańców miasta i turystów – Park Kultury i wypoczynku. W Ostrowie Wielkopolskim można także podjąć studia, ponieważ w mieście znajduje się jeden wydział zamiejscowy oraz dwa zamiejscowe ośrodki dydaktyczne szkół wyższych.
Ostrów Wielkopolski

Atrakcje miasta:

ZdjStolik Burmistrza Rowińskiego

Stolik Burmistrza Rowińskiego

Obiekt znajduje się na rynku, przed ratuszem miejskim i jak sama nazwa wskazuje, został wzniesiony na cześć burmistrza Stefana Rowińskiego. Stolik powstał w 2009 r. Pomnik-ławeczka upamiętnia postać znanego w mieście działacza społecznego i politycznego, który w dużej mierze przyczynił się do rozwoju miasta.
ZdjPark Kultury i Wypoczynku

Park Kultury i Wypoczynku

Park mieści się w północnej części miasta i stanowi atrakcję zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystko za sprawą rozległego zalewu (powierzchnia 30,5 ha), który mieści się na terenie parku. Ale to nie wszystko. Dużym zainteresowaniem cieszą się także: kolej wąskotorowa oraz stanica harcerska. Warto wspomnieć, że na terenie Parku Kultury i Wypoczynku mieści się także Park Olbrzymich Owadów.
ZdjPark Emilii Sczanieckiej

Park Emilii Sczanieckiej

To wyjątkowe miejsce w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie można miło spędzić czas na łonie przyrody. W parku dominują cenne gatunki drzew, krzewów oraz innych roślin. Park nosi nazwę Emilii Sczanieckiej – kobiety, która służyła pomocą osobom poszkodowanym podczas powstania listopadowego. Będąc w Ostrowie warto udać się na spacer do parku.

Ostrów Wielkopolski

Dzięki serwisowi darmowe ogłoszenia Ostrów Wielkopolski dozwolone jest zamieszczanie ogłoszeń związanych z szeroko pojętym studiowaniem. Osoby pragnące zamieścić swoje ogłoszenia w sieci z uwzględnieniem kategorii i miejscowości, mogą zrobić to bez rejestrowania się w serwisie i to całkowicie za darmo. Oferty dodawane na stronę serwisu ogłoszenia Ostrów Wielkopolski są zamieszczane z myślą o studentach i absolwentach szkół wyższych, jakie znajdują się w mieście. Obecnie na terenie miasta znajduje się jeden wydział i dwa zamiejscowe ośrodki ośrodki dydaktyczne szkół wyższych. Ostrów Wielkopolski położony jest w zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim. Miasto ze względu na działające w nim wyższe szkoły, gromadzi ok. 4 tys. studentów. Właśnie z myślą o tych młodych ludziach powstał serwis darmowe ogłoszenia Ostrów Wielkopolski.