Ostrów Mazowiecka

Miasto zlokalizowane w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Ostrów Mazowiecka to miejscowość, w której znajduje się mnóstwo cennych zabytków, np. „Dom Popa”, Pomnik Żołnierzy i Partyzantów oraz Dwór Rodzinny Niewęgłowskich. W Ostrowi Mazowieckiej można także podjąć studia, ponieważ w mieście działa Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu.
Ostrów Mazowiecka

Atrakcje miasta:

ZdjKościół Wniebowzięcia NMP

Kościół Wniebowzięcia NMP

Data powołania świątyni to rok 1421. Neogotycki kościół Wniebowzięcia NMP został wzniesiony w latach 1885–1893. Projekt świątyni przygotowali architekci: Bronisław Colonna Czosnowski oraz Bronisława Szmidta. Kościół został konsekrowany przez biskupa płockiego Michała Nowodworskiego. Miało to miejsce 7 października 1894 roku.
ZdjPomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego

Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego

Został wzniesiony w 1930 r., w 100. rocznicę wybuchu powstania listopadowego. Autorem pomnika jest rzeźbiarz i legionista - Antoni Pług-Mierzewski. Pomnik przedstawia Piłsudskiego siedzącego na koniu, trzymającego w prawej ręce szablę, a w lewej wodze. Na wysokim piedestale widnieje napis: „I Marszałkowi Polski Józefowi Piłsudskiemu Szkoła Podchorążych Piechoty 1932".
ZdjRatusz w Ostrowi Mazowieckiej

Ratusz w Ostrowi Mazowieckiej

Obiekt został wzniesiony w 1927 r. Znajduje się przy placu księżnej Anny Mazowieckiej. Wyróżnia go ozdobny, neobarokowy styl. Pomysłodawcą budowli był Ludwik Mieczkowski, ówczesny burmistrz miasta. Ratusz swój projekt zawdzięcza znanemu i cenionemu architektowi - Stefanowi Zwolanowskiemu. Podczas II wojny światowej obiekt został zniszczony, ale zaraz po jej zakończeniu podjęto decyzję o jego odbudowie.

Ostrów Mazowiecka

Darmowe ogłoszenia Ostrów Mazowiecka to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących i oferujących swoje usługi w Ostrowi Mazowieckiej. Serwis ogłoszeniowy zawiera oferty usług adresowanych przede wszystkim do studentów i absolwentów Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego wyższej szkoły w Radomiu, jaki znajduje się na terenie miasta. Miasto położone jest w północno-wschodniej części kraju, w województwie mazowieckim. Ze względu na fakt, że w Ostrowi Mazowieckiej znajduje się zamiejscowy ośrodek wyższej uczelni, w mieście zamieszkują także studenci, a co za tym idzie, darmowe ogłoszenia Ostrów Mazowiecka są kierowane właśnie do osób studiujących lub, jak już wcześniej było wspomniane, do absolwentów zdecydowanych zostać w mieście po zakończeniu studiów.