Opatówek

Opatówek to niewielka wieś położona w województwie wielkopolskim, nad rzeką Cienią. Mimo że Opatówek zamieszkuje niespełna 4 tys. mieszkańców, gromadzi on w sobie wiele ciekawych miejsc i obiektów wartych zobaczenia podczas pobytu na wsi. Do takich miejsc zalicza się most żelazny, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz fabrykę Adolfa Fiedlera. Warto także dodać, że w Opatówku swoja siedzibę ma Wyższa Szkoła Informatyki, dzięki której możliwe jest podjęcie studiów wyższych.
Opatówek

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Historii Przemysłu

Muzeum Historii Przemysłu

Zostało założone w 1981 r. Obiekt mieści się w budynku dawnej fabryki Adolfa Fiedlera. Muzeum Historii Przemysłu gromadzi i udostępnia zbiory przedstawiające przede wszystkim historię rozwoju przemysłu na tle europejskim. Dużym zainteresowaniem cieszą się maszyny parowe oraz drukarskie. Odwiedziny w muzeum to frajda zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
ZdjPomnik ofiar II wojny światowej

Pomnik ofiar II wojny światowej

Pomnik powstał ku czci ofiar II wojny światowej, którzy byli mieszkańcami Opatówka. Odsłonięcie pomnika miało miejsce w 1981 r. Autorem projektu jest nieżyjący już kaliski rzeźbiarz Wiesław Andrzej Ożmina. Na obelisku znajduje się płyta, na której widnieje napis: „W hołdzie poległym i pomordowanym mieszkańcom gminy Opatówek w latach 1939-1945”.
ZdjPark z pozostałościami pałacu

Park z pozostałościami pałacu

W miejscu, gdzie znajduje się park, dawniej mieścił się także pałac. Obecnie z pałacu pozostały jedynie fragmenty, ponieważ właściciele ziem postanowili rozebrać obiekt na początku XX w. Park obejmuje powierzchnię 19 ha. Na terenie parku znajduje się staw, ogrody oraz liczne skupiska drzew. Można w tym miejscu miło spędzić czas w groni rodziny i znajomych.

Opatówek

Dzięki serwisowi darmowe ogłoszenia Opatówek dozwolone jest zamieszczanie ogłoszeń związanych z szeroko pojętym studiowaniem. Osoby pragnące zamieścić swoje ogłoszenia w sieci z uwzględnieniem kategorii i miejscowości, mogą zrobić to bez rejestrowania się w serwisie i to całkowicie za darmo. Oferty dodawane na stronę serwisu ogłoszenia Opatówek są zamieszczane z myślą o studentach i absolwentach dwóch wydziałów zamiejscowych Uniwersytetu Łódzkiego i Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi. Wieś położona jest w zachodniej części kraju, w województwie wielkopolskim. Niewielka wieś Opatówek ze względu na działające w niej wyższe szkoły, gromadzi wielu studentów. Właśnie z myślą o tych młodych ludziach powstał serwis darmowe ogłoszenia Opatówek.