Nowy Tomyśl

Miasto zlokalizowane w województwie wielkopolskim, nad rzeką Szarką. Będąc w Nowym Tomyślu, warto zobaczyć zabytkowy stary młyn, kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz dom szachulcowy. Dużą popularnością cieszy się także największy wiklinowy kosz świata, który został wykonany w 2006 r. i jest chętnie oglądany przez turystów. Nowy Tomyśl to także miejsce rozwijające się pod względem naukowym, ponieważ w mieście można podjąć studia na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu - Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu.
Nowy Tomyśl

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa

Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa

Nowy Tomyśl słynie z wyrobu wikliny. To tutaj mieści się Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa, którego zbiory wikliniarskie pochodzące jeszcze z XVIII w. Muzeum powstało w 1985 r. Eksponaty znajdują się w zabytkowej chacie osadnika olęderskiego. Będąc w Nowym Tomyślu warto odwiedzić to miejsce.
ZdjZoo

Zoo

Zoo powstało w 1974 r. Mieści się na terenie Parku Kultury i Wypoczynku. Powierzchnia ogrodu zoologicznego obejmuje powierzchnię ok. 5 ha. Jakie zwierzęta można spotkać w nowotomyskim zoo? Zoo podzielone jest na trzy sekcje – w jednej znajdują się zwierzęta drapieżne, w drugiej kopytne, a w ostatniej ptaki. Warto wspomnieć, że przy zoo działa klinika weterynaryjna.
ZdjRekordowy kosz wiklinowy

Rekordowy kosz wiklinowy

Ze względu na fakt, że Nowy Tomyśl jest miastem słynącym z wyrobów wikliniarskich, znajduje się w nim rekordowy kosz wiklinowy. Wymiary kosza pozwoliły na wpisani go do księgi rekordów Guinnessa. Kosz ma ok. 20 m długości, a do jego wykonania zużyto ok. 12 t wikliny.

Nowy Tomyśl

Dzięki serwisowi darmowe ogłoszenia Nowy Tomyśl dozwolone jest dodawanie ogłoszeń związanych z szeroko pojętym studiowaniem. Osoby pragnące zamieścić swoje ogłoszenia w Internecie mogą zrobić to bez rejestrowania się w serwisie, za darmo. Wszystkie oferty dodawane na stronę ogłoszenia Nowy Tomyśl są zamieszczane z myślą o studentach i absolwentach<br > Wydziału Zamiejscowego uczelni poznańskiej, jakie mieści się w Nowym Tomyślu. <br > Miasto położone jest w zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim, nad rzeką Szarką. Niewielkie, bo liczące zaledwie 5,2 km² powierzchni, miasto Nowy Tomyśl ze względu na działającą w nim wyższa szkołę, gromadzi wielu studentów. Właśnie z myślą o tych młodych ludziach powstał serwis darmowe ogłoszenia Nowy Tomyśl.