Nowy Sącz

Średniej wielkości miasto położone w województwie małopolskim, nad rzekami: Dunajec i Kamienica Nawojowska. Będąc w Nowym Sączu warto zobaczyć gotyckie kościoły, np. kościół św. Heleny, mury miejskie oraz Dom Gotycki. Ciekawym miejscem jest także Muzeum Okręgowe i Sądecki Park Etnograficzny. W Nowym Sączu można także podjąć studia, ponieważ swoją siedzibę mają w mieście takie szkoły wyższe, jak: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Wyższa Szkoła Biznesu - National-Louis University oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości.
Nowy Sącz

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Okręgowe

Muzeum Okręgowe

Zostało założone w 1938 r. Obiekt obejmuje cztery oddziały: Sądecki Park Etnograficzny, Dom Gotycki, Galerię Marii Ritter, Galerię Dawna Synagoga. Oddziały te mieszczą się zarówno w mieście, jak i poza nim. Zbiory muzeum tematyką nawiązują do dawnej sztuki ludowej Nowego Sącza, także sztuki cerkiewnej oraz czternastowiecznej sztuki cechowej. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu posiada także inne sale, w których organizuje się koncerty, wykłady oraz wystawy zmienne.
ZdjSądecki Park Etnograficzny

Sądecki Park Etnograficzny

Został założony w 1975 r. Jedno z najciekawszych miejsc w Nowym Sączu, posiadające bogaty zbiór rekonstrukcji obiektów historycznych miasta, w tym: domów szlacheckich, ratusza miejskiego, dawnej remizy, wozowni itp. Rekonstrukcje te pochodzą z XIX w. W Parku Etnograficznym mieści się także Miasteczko Galicyjskie, w którym znajduje się 20 rekonstrukcyjnych obiektów – sklepy, warsztaty, kapliczki itp.
ZdjKirkut

Kirkut

Dziewiętnastowieczny cmentarz o powierzchni ponad 3 ha. Obecnie mieści się tam ok. 200 grobów. Dawniej w tym miejscu przeprowadzane były masowe egzekucje na Żydach, które przeprowadzali hitlerowcy. Macewy, czyli żydowskie nagrobki, są chętnie oglądane przez przyjezdnych turystów z całego kraju. W 1959 roku postawiono w tym miejscu pomnik, który upamiętnia masowe mordy w czasie II wojny światowej.

Nowy Sącz

Darmowe ogłoszenia Nowy Sącz to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących i oferujących swoje usługi w Internecie. Propozycje ofert można zamieszczać w serwisie w niezwykle łatwy i prosty sposób, bez konieczności wychodzenia z domu. Należy zaznaczyć, że zamieszczane ogłoszenia adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów miasta Nowy Sącz. Miasto położone jest w województwie małopolskim i posiada dobrze rozwinięty ośrodek naukowy. Na terenie miasta swoją siedzibę mają trzy uczelnie wyższe, dlatego Nowy Sącz zamieszkiwany jest przez spora liczbę studentów. Darmowe ogłoszenia Nowy Sącz są więc doskonałym serwisem ogłoszeniowym stworzonym właśnie z myślą o osobach studiujących w tym mieście.