Mysłowice

Miasto zlokalizowane w środkowo-wschodniej części województwa śląskiego, nad rzeką Przemszą. W Mysłowicach znajduje się Centralne Muzeum Pożarnictwa. Będąc w mieście, warto także zobaczyć Wieżę Bismarcką oraz dziewiętnastowieczny kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mysłowice stanowią także centrum nauki, ponieważ w mieście swoją siedzibę mają dwie szkoły wyższe, a mianowicie Akademia Ignatianum. Wydział Zamiejscowy Nauk Humanistycznych i Społecznych w Mysłowicach oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. kard. Augusta Hlonda.
Mysłowice

Atrakcje miasta:

ZdjCentralne Muzeum Pożarnictwa

Centralne Muzeum Pożarnictwa

Centralne Muzeum Pożarnictwa to doskonałe miejsce dla miłośników straży pożarnej. Obiekt powstał w 1975 r. Gromadzi udostępnia zbiory związane ze strażą pożarną, a mianowicie: wozy strażackie, umundurowanie strażackie oraz inne elementy związane bezpośrednio z pożarnictwem. Warto dodać, że Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach położone jest na Szlaku Zabytków Techniki należącego do województwa śląskiego.
ZdjKąpielisko Hubertus

Kąpielisko Hubertus

Jest to miejsce, które każdego roku, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, przyciąga nie tylko tłumy turystów, ale także lokalnych mieszkańców. Kąpielisko położone jest na granicy Mysłowic, Katowic oraz Sosnowca. Kompleks wodny umożliwia miłe spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych.
ZdjKościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny

Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny

Obiekt sakralny mieści się na rynku. Został wzniesiony w czternastym wieku, jest więc uznawany za budowlę gotycką, choć obecnie dominują tam elementy renesansowe. Kościół farny należy do dekanatu Mysłowice archidiecezji katowickiej.

Mysłowice

Darmowe ogłoszenia Mysłowice to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących dodać swoje ogłoszenia lub chcących wyszukać interesujące usługi w sieci, dotyczące miasta Mysłowice. Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe i szybkie, ponieważ nie wymaga rejestracji. Zamieszczane ogłoszenia kierowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych szkół, jakie działają obecnie na terenie miasta. W Mysłowicach działa obecnie jedna niepubliczna szkoła wyższa: Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. kard. Augusta Hlonda. Z tego powodu można uznać Mysłowice za ośrodek naukowy, w którym istnieje możliwość podjęcia studiów wyższych. Serwis darmowe ogłoszenia Mysłowice został stworzony z myślą o osobach studiujących i absolwentach mieszkających obecnie w mieście Mysłowice.