Myślenice

Miasto położone w województwie małopolskim, nad rzeką Rabą, niedaleko Krakowa. Przejeżdżając przez Myślenice warto odwiedzić rynek i Muzeum Regionalne Dom Grecki, wejść na Górę Chełm oraz zobaczyć przepiękne Jezioro Dobczyckie. W Myśleniach istnieje możliwość podjęcia studiów wyższych na takich uczelniach, jak: Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny), Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach (Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny) oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie (Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny).
Myślenice

Atrakcje miasta:

ZdjRynek

Rynek

Główny punkt w Myślenicach. Piętnastowieczny rynek został zbudowany na planie prostokąta w 1458 r. W tym miejscu, a dokładnie na jednej z płyt, znajdują się dwa symbole miasta, tj. studnia-fontanna „Tereska” oraz osiemnastowieczny pomnik Świętego Floriana. Te dwa elementy przyciągają tłumy turystów oraz lokalną społeczność, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.
ZdjDom Grecki

Dom Grecki

Obiekt pochodzi z końca XVII w. Nazwa nawiązuje do Ormian, mniejszości narodowej, która dawniej często odwiedzała to miejsce. W tej chwili Dom Grecki stanowi siedzibę Muzeum Regionalnego. Budowla położona jest przy ul. Jana III Sobieskiego. Posiada dwie kondygnacje, na których prezentowane są elementy folkloru ziemi myślenickiej oraz inne przedmioty związane dawnym życiem codziennym mieszkańców Myślenic – sztuka ludowa, rzemiosło, rolnictwo itp.
ZdjGóra Chełm

Góra Chełm

Miejsce chętnie odwiedzane zwłaszcza przez turystów. Góra Chełm liczy ponad 650 m wysokości. Na samym szczycie góry mieści się punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę miasta. Poza tym w okresie zimowym można tam uprawiać narciarstwo, ponieważ na Górze Chełm funkcjonuje wyciąg narciarski. Ze względu na wskazane wyżej atrakcje, góra odwiedzana jest przez tłumy przyjezdnych z całego kraju.

Myślenice

Darmowe ogłoszenia Myślenice zamieszczone w serwisie ogłoszeniowym są idealnym rozwiązaniem dla osób oferujących i poszukujących ofert w Myślenicach. Ogłoszenia można zamieszczać za darmo, a umieszczenie ich na stronie jest łatwe, bardzo szybkie i całkowicie bezpłatne. Ogłoszenia Myślenice to zbiór ogłoszeń stworzony z myślą o studentach i absolwentach mieszkających w Myślenicach. Miasto położone jest w województwie małopolskim, jest ośrodkiem akademickim, ponieważ mieszczą się w nim trzy ośrodki zamiejscowe uczelni krakowskiej i kieleckiej. Darmowe ogłoszenia Myślenice są więc idealnym rozwiązaniem dla osób studiujących i absolwentów, którzy postanowili pozostać w Myślenicach. To właśnie z myślą o tych osobach powstał studencki serwis ogłoszeniowy.