Miechów

Niewielka miejscowość w województwie małopolskim, licząca ok. 12 tys. mieszkańców. Na terenie Miechowa mieści się kilka cennych zabytków, które warto zobaczyć przejeżdżając przez Miechów, m.in. dworek Zacisze oraz zespół klasztorny bożogrobców. Miechów, mimo że jest miasteczkiem o niewielkiej powierzchni, posiada szkołę wyższą, na której można podjąć studia, a mowa o Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu (wydział zamiejscowy).
Miechów

Atrakcje miasta:

ZdjDworek Zacisze

Dworek Zacisze

Dworek został wzniesiony w II poł. XVIII w. Na przełomie XX i XXI w. obiekt był sukcesywnie odnawiany. Dworek położony jest w Miechowie, na Szlaku architektury drewnianej. Budowla zbudowana jest na planie prostokąta. Ozdobna elewacja wraz z gankami sprawia, że staropolski dworek doskonale prezentuje zamierzchłe mieszczańskie czasy. W chwili obecnej dworkiem zajmuje się Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy”.
ZdjZespół klasztorny bożogrobców

Zespół klasztorny bożogrobców

W skład zespołu klasztornego wchodzą takie obiekty jak: Bazylika Grobu Bożego, zamek generałów zakonu, klasztor i baszta. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszy się Kolegiata Grobu Bożego. Obiekt ten został wzniesiony na przełomie XIV i XV w., choć posiada także elementy charakterystyczne dla wieku XIII w. Kolegiata pokryta jest dachem z miedzi, posiada także przepięknie zdobioną barokową wieżyczkę oraz wieżę, pod którą mieści się kaplica św. Marii Magdaleny.
ZdjMuzeum Regionalne Ziemi Miechowskiej

Muzeum Regionalne Ziemi Miechowskiej

Od czterech lat w Miechowie działa Muzeum Ziemi Miechowskiej. Obiekt powstał w 2012 r. w miejscu dawnego Muzeum Regionalnego PTTK i Muzeum Kościuszkowskiego. Zakres zbiorów obejmuje archeologię, etnografię, elementy sakralne oraz historię ziemi miechowskiej. W muzeum, oprócz wystaw stałych, prezentowane są także ekspozycje czasowe. Obecnie najbardziej wartościowym dokumentem przechowywanym w muzeum jest pierwsza drukowana historia Polski „Chronica Polonorum”, wydana na początku XVI w., której autorem jest znany polski historyk, geograf, lekarz i astrolog - Maciej z Miechowa.

Miechów

Ogłoszenia Miechów stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących i oferujących swoje usługi w Miechowie. Serwis umożliwia zamieszczanie darmowych ofert z różnych dziedzin i adresowany jest głównie do osób studiujących i absolwentów. Korzystanie z usługi zamieszczania darmowych ogłoszeń jest bardzo proste i nie wymaga poświęcenia czasu. Miechów położony jest w województwie małopolskim Jest stosunkowo małym miastem, choć na jego terenie mieści się Zamiejscowy Wydział Prywatnej Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu. W związku z tym, Miechów jest w pewnym stopniu także ośrodkiem akademickim, choć nie tak dobrze rozwiniętym, jak inne miasta w Polsce, to nie da się jednak ukryć, że w Miechowie mieszkają studenci i absolwenci szkoły wyższej. W związku z tym serwis ogłoszeniowy stworzony został także z myślą o studentach w Miechowie.