Międzyrzec Podlaski

Niewielkie miasto położone w województwie lubelskim, nad rzeką Krzną. Jego powierzchnia to zaledwie 20 km², a mimo to, w Międzyrzecu Podlaskim znajduje się wiele ciekawych miejsc i obiektów. Będąc w Międzyrzecu Podlaskim warto zobaczyć Pałac Potockich, rynek Starego Miasta oraz kościół św. Mikołaja. Warto dodać, że w mieście można także podjąć także studia wyższe w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Międzyrzec Podlaski

Atrakcje miasta:

ZdjRynek Starego Miasta

Rynek Starego Miasta

Dawniej rynek nazywał się placem Bohaterów Miasta. Obecnie jest to plac Jana Pawła II. Miejsce to posiada oryginalne łuki przejścia. Układ rynku nawiązuje do XV-wiecznej zabudowy. Na rynku znajduje się pomnik poległych, pomnik papieża Jana Pawła II oraz pomnik Stefana kardynała Wyszyńskiego. Właśnie ze względu na te obiekty, miejsce to jest często odwiedzane przez turystów z całej Polski.
ZdjKryta Pływalnia Oceanik

Kryta Pływalnia Oceanik

Miejsce rekreacyjne, w którym można aktywnie spędzić czas. Powierzchnia pływalni obejmuje ponad 310 m kw. powierzchni i 160 cm głębokości. Ale to nie koniec atrakcji. Na terenie basenu znajduje się siłownia, korty tenisowe, a także sauna i hotel. Pływalnia jest czynna od poniedziałku do niedzieli. Odwiedzana jest zarówno przez zorganizowane grupy
ZdjCmentarz żydowski w Międzyrzecu Podlaskim

Cmentarz żydowski w Międzyrzecu Podlaskim

Cmentarz znajduje się niedaleko rynku. Teren obiektu został wyznaczony na początku XIX w. Wówczas książę Konstanty Czartoryski wydał akt prawny, wg którego rozkazał gminie żydowskiej w Międzyrzecu wyznaczyć nowe miejsce pochówku. Obecnie powierzchnia nowego cmentarza żydowskiego wynosi 28 000 m kw.

Międzyrzec Podlaski

Serwis Studencior.pl umożliwia darmowe przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń zarówno dla osób oferujących, jak i poszukujących określonych usług w Międzyrzecu Podlaskim. Międzyrzec Podlaski do niewielkie miasteczko w województwie lubelskim, leżące nad rzeką Krzną. Międzyrzec Podlaski jest także miejscem skupiającym studentów, ponieważ w miejscowości tej mieści się Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Aktualna baza ogłoszeń ułatwi studentom w Międzyrzecu Podlaskim w łatwy i szybki sposób znaleźć ogłoszenia w określonych kategoriach.