Mława

Miasto położone w północnej części województwa mazowieckiego, nad rzeką Mławką. Odwiedzając Mławę, warto zajrzeć do kościoła farnego Świętej Trójcy oraz parku miejskiego im. Dąbrowszczaków. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także Pomnik Obrońców Mławy oraz ławeczka Marii Curie-Skłodowskiej. W Mławie można także podjąć studia na Zamiejscowym Wydziale Humanistyczno-Technicznym w Mławie Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie.
Mława

Atrakcje miasta:

ZdjJarmark Wojciechowy

Jarmark Wojciechowy

Jarmark organizowany jest w wakacje, zazwyczaj w lipcu. Mieści się on w centrum miasta, na ulicach Chrobrego i 3 Maja. Na jarmarku wystawcy, artyści oraz kolekcjonerzy prezentują swoje wyroby, usługi oraz inne rozmaitości. Można tam zakupić różne produkty: biżuterię, dzieła sztuki, cenne pamiątki, stare monety, płyty, porcelanę, książki, ozdoby i dekoracje do domu itp. Odwiedzając Mławę, warto wybrać taki termin, kiedy będzie organizowany Jarmark Wojciechowy, zazwyczaj odbywa się on w lipcu.
ZdjMuzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

Zostało założone w 1963 r. z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Mławskiej. Po 15 latach działalności postanowiono rozbudować obiekt, znacznie zwiększając jego powierzchnię użytkową. Muzeum obejmuje zarówno wystawy stałe, jak i czasowe. Do stałych zalicza się zbiory archeologiczne, historyczne, przyrodnicze oraz te związane ze sztuką. Warto dodać, że w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej mieści się także Sala Papieska, w której znajdują się pamiątki po Janie Pawle II.
ZdjPark miejski im. Dąbrowszczaków

Park miejski im. Dąbrowszczaków

Jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Mławie zarówno przez lokalną społeczność, jak i turystów. Został założony w 1897 r. Mieści się przy cerkwi prawosławnej. Nazwa parku nawiązuje do Brygady im. Jarosława Dąbrowskiego. Na terenie parku znajduje się wiele ciekawych atrakcji, np. fontanna prezentująca legendarnych założycieli miasta, pomnik Józefa Piłsudskiego, „Dąb Niepodległości” z tablicą pamiątkową, a także kort tenisowy oraz plac zabaw dziecięcych.

Mława

Ogłoszenia Mława umożliwiają zamieszczanie darmowych ogłoszeń z różnych kategorii dla danej miejscowości. Oferty dodawane są z myślą o studentach, którzy przebywają w Mławie, ponieważ na terenie miasta znajduje się Zamiejscowy Wydział Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych wyższej zawodowej szkoły w Ciechanowie. Miasto położone jest na Północnym Mazowszu, w województwie mazowieckim, w połowie drogi między Olsztynem a Warszawą. Jest niewielkim miastem, ale liczba ludności wynosi ok. 31 tys. Ze względu na fakt, że w Mławie znajduje się zamiejscowy ośrodek wyższej uczelni, serwis darmowe ogłoszenia Mława dotyczy osób studiujących i absolwentów przebywających w Mławie. To właśnie z myślą o studentach i ich indywidualnych potrzebach powstał serwis ogłoszeniowy Studencior.pl