Kostrzyn nad Odrą

Niewielkie miasto położone w województwie lubuskim, nad rzeką Odrą. Liczy ok. 19 tys. mieszkańców. Teren miasta w ponad 40% porastają lasy i grunty leśne. Kostrzyn nad Odrą przyciąga przyjezdnych nie tylko swoim malowniczym krajobrazem, ale także licznymi zabytkami i obiektami (Bramą Berlińską, ruinami Kościoła Mariackiego, muzeum przyrodniczym itp.). Kostrzyn nad Odrą to także ośrodek naukowy, ponieważ istnieje możliwość podjęcia w nim studiów na takich uczelniach, jak Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Uniwersytet Szczeciński – Ośrodek Zamiejscowy w Kostrzynie nad Odrą.
Kostrzyn nad Odrą

Atrakcje miasta:

ZdjPrzystanek Woodstock

Przystanek Woodstock

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w naszym kraju w 1995 r., na wzór festiwalu w Ameryce. Dopiero w 2004 r. zaczęto organizować Woodstock w Kostrzynie. Od tego czasu, każdego roku, festiwal odbywa się właśnie w tym mieści i przyciąga wielu miłośników muzyki rockowej.
ZdjKostrzyńskie Pompeje

Kostrzyńskie Pompeje

Kostrzyńskie Pompeje są jednym z najciekawszych zabytków miasta. Ruiny starych kamienic i uliczek zostały uwolnione spod gruzów i hałd ziemi. Kostrzyńskie Pompeje stanowią atrakcję dla turystów, dzięki której można przenieść się w przeszłość. Przypominają również o czasach świetności miasta, które dawniej uznawano za najpiękniejsze miasto Brandenburgii.
ZdjBastion Filip

Bastion Filip

Bastion Filip jest jednym z trzech bastionów twierdzy Kostrzyn, które się zachowały. Jako jedyny jest udostępniony zwiedzającym. Od 2014 roku dostępna jest stała interaktywna ekspozycja muzealna, która ukazuje niektóre aspekty dziejów miasta oraz zmagania podczas wojny. Kazamaty bastionu Filip są dostępne do zwiedzania po wcześniejszym umówieniu się z przewodnikiem.

Kostrzyn nad Odrą

Darmowe ogłoszenia Kostrzyn nad Odrą to doskonały sposób na zamieszczanie i poszukiwanie ofert usług w najbliższej okolicy. Ogłoszenia można dodawać w serwisie za darmo, bez konieczności rejestracji i bez wykonywania skomplikowanych procedur. Ogłoszenia dotyczą przede wszystkim usług adresowanych do studentów i absolwentów mieszkających w Kostrzynie nad Odrą, w którym mieści się Wyższa Samorządowa Szkoła Zawodowa oraz ośrodek zamiejscowy Uniwersytetu Szczecińskiego. Miasto położone jest w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim. Ze względu na fakt, że w Kostrzynie nad Odrą przebywa wielu studentów i absolwentów uczelni darmowe ogłoszenia Kostrzyn nad Odrą ułatwią osobom studiującym dotarcie do interesujących ogłoszeń studenckich.