Kłodzko

Miasto położone w województwie dolnośląskim, w Kotlinie Kłodzkiej, nad rzeką Nysą Kłodzką. Każdego roku odbywa się tam wiele imprez plenerowych, m.in. Dni Kłodzka, Dni Twierdzy Kłodzkiej oraz Open Summer Festival. W Kłodzku można także podjąć studia, ponieważ w mieście funkcjonują trzy ośrodki zamiejscowe uczelni wyższych we Wrocławiu, tj. Wyższej Szkoły Zarządzania, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.
Kłodzko

Atrakcje miasta:

ZdjMost św. Jana nad Młynówką

Most św. Jana nad Młynówką

Średniowieczny most św. Jana nad Młynówką liczy ponad 50 m długości. Jego charakterystycznymi elementami są barokowe figury świętych umieszczone na balustradach. Rzeźby pochodzą z XVIII w. Most stanowi ciekawą atrakcję miasta, ponieważ rzadko zdarza się, aby most ozdabiały figury świętych. Kamienny most był wielokrotnie przebudowywany, m.in. na skutek licznych powodzi oraz wojen, dlatego jest to budowla bardzo solidna i wytrzymała. Most wyglądem przypomina słynny most Karola w Pradze.
ZdjPodziemna Trasa Turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Jedna z najciekawszych atrakcji Kłodzka. Znajduje się pod ulicami Kłodzka i liczy ok. 600 m długości. Trasa wiedzie przez tunel z licznymi pomieszczeniami, tj. dawnymi piwnicami, celami, schronami i magazynami, w których obecnie prezentuje się przedmioty związane z dziedzictwem kulturowym Kłodzka. Eksponaty nawiązują do historii regiony i są prezentowane w taki sposób, by zaciekawić nie tylko dorosłych, ale także młodzież. Prezentacjom często towarzyszą efekty multimedialne.
ZdjMuzeum Ziemi Kłodzkiej

Muzeum Ziemi Kłodzkiej

To najważniejsze i zarazem najbardziej popularne muzeum w okolicy. Eksponaty mieszczące się w obiekcie nawiązują przede wszystkim do dziedzictwa regionalnego Kłodzka, związanego z jego historią, przyrodą oraz sztuką. Do najpiękniejszych wnętrz Muzeum Ziemi Kłodzkiej zalicza się tzw. Złoty Salon oraz salę konferencyjną.

Kłodzko

Darmowe ogłoszenia Kłodzko to zbiór aktualnych ofert wynajmu mieszkań, pokoi i stancji, a także ofert związanych z pracą i korepetycjami na studiach. W Kłodzku istnieje Wydział Turystyki Wyższej Szkoły Zarządzania Edukacja we Wrocławiu, a także dwa ośrodki zamiejscowe Uniwersytetu Wrocławskiego i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, an których można podjąć studia na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna i administracja. Kłodzko, ze względu na swoje położenie geograficzne, jest nie tylko ośrodkiem edukacyjnym, ale także ośrodkiem turystycznym. Miasto położone jest w województwie dolnośląskim, w Kotlinie Kłodzkiej nad rzeką Nysą Kłodzką. Skupia w sobie bogactwo architektoniczne i przyrodnicze. Atrakcyjne pasmo górskie otaczające Kotlinę Kłodzką przyciąga każdego roku wielu turystów.