Kęty

Miasto zlokalizowane w południowej części województwa małopolskiego, w dolinie rzeki Soły. Kęty to miasto posiadające wiele ciekawych, zabytkowych miejsc i obiektów, do których zalicza się kościół św. Jana Kantego, średniowieczny rynek, kościół św. Małgorzaty i Katarzyny oraz cmentarz żydowski. Będąc w Kętach warto także zwiedzić Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego. Poza tym, można tam także podjąć studia, ponieważ w mieście funkcjonuje Wyższa Szkoła Nauk Ekonomicznych i Społecznych, założona w 20013 r.
Kęty

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum im. Aleksandra Kłosińskiego

Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego

Muzeum powstało w 1977 r. Obecnie obejmuje ponad 4 tys. zbiorów związanych z historią miasta, sztuką sakralną oraz etnografią. Obiekt mieści się na rynku, w starej zabytkowej kamienicy. Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszą się skrzynie cechowe oraz eksponaty związane z pobytem Józefa Piłsudskiego w Kętach. Miało to miejsce w 1915 r. Z tego okresu zachowały się niektóre dokumenty oraz fotografie, także z pogrzebu pierwszego marszałka Polski.
ZdjPark Lipowy

Park Lipowy

Park jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc, głównie przez mieszkańców miasta. Park Lipowy swoją nazwę zawdzięcza drzewom, a dokładnie lipom, które w liczbie prawie 350 sztuk porastają teren parku. Park powstał z inicjatywy lokalnej społeczności, która samodzielnie, w 2004 r., podjęła się sadzenia drzew. Niedaleko parku znajduje się rzeka Soła. W tym obszarze znajdują się gniazda rzadkich gatunków ptaków, które zostały objęte ochroną. Będąc w Kętach warto odwiedzić te miejsca, by choć przez chwilę odprężyć się na łonie natury.
ZdjRynek w Kętach

Rynek w Kętach

Będąc w Kętach nie sposób odwiedzić najważniejszego miejsca, a mianowicie czternastowiecznego rynku o średniowiecznym układzie urbanistycznym. Dawniej rynek w Kętach był miejscem, w którym odbywało się targowisko. Obecnie rynek jest miejscem spotkań. Można w nim miło spędzić czas. Nie tylko mieszkańcy odwiedzają to miejsce. Przejeżdżający przez rynek turyści, także chętnie tu wstępują, głównie ze względu na klimat, jaki panuje na rynku.

Kęty

Dodawane w serwisie ogłoszeniowym darmowe ogłoszenia Kęty są bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zaoferować swoje usługi w sieci nakierowane na konkretną miejscowość oraz dla tych, którzy poszukują usług w Bochni. Osobami zamieszczającymi swoje ogłoszenia w serwisie są przede wszystkim studenci oraz absolwenci szkół wyższych. Korzystanie z serwisu jest bardzo proste i szybkie. Bez wychodzenie z domu można załatwić wszystko bez większego wysiłku. Kęty to miasto położone w południowej części kraju, w województwie małopolskim. Na terenie miasta znajdują się szkoły wyższe, stąd liczba studentów w mieście jest dość spora. Baza ogłoszeń w Kętach jest bardzo zróżnicowana, dlatego każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.