Kędzierzyn-Koźle

Średniej wielkości miasto zlokalizowane w południowo-wschodniej części województwa opolskiego, nad rzeką Odrą, posiadające mnóstwo ciekawych zabytków oraz miejsc wartych odwiedzenia podczas pobytu w mieście. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć można: Stare Miasto, Zabytkowy Kanał Kłodnicki oraz wodociągową wieżę ciśnień. W miejscowości Kędzierzyn-Koźle można także podjąć naukę w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Kędzierzyn-Koźle

Atrakcje miasta:

ZdjPawilon ogrodowy Belweder

Pawilon ogrodowy Belweder

Obiekt powstał w latach 1716-1720 z inicjatywy hrabiego Adolfa Magnusa von Hoyma. Budowla powstała na planie kwadratu. Dawniej jego wnętrze zdobiły dzieła sztuki nawiązujące do czasów baroku i klasycyzmu. Niegdyś pawilon stanowił element ogrodów angielskich oraz francuskich, stąd jego nazwa. Obecnie budowla jest w kiepskim stanie, zaczyna się rozpadać. Niestety jej odbudowa wiąże się z wysokimi kosztami, dlatego miasto nie podejmuje się jej renowacji.
ZdjPark Królów cynku

Park Królów cynku

Miejsce, w którym widoczne są pozostałości po dawnym pałacu książąt Hohenlohe-Ohringen. Rodzina ta zajmowała się przede wszystkim kopalnią oraz hutą cynku, stąd nazwa parku. Klasycystyczny pałac został wzniesiony w I poł. XIX w. Obecnie w parku znajdują się fragmenty pałacu w postaci fragmentów ściany, schodów, kolumn oraz tarasu. W pobliżu parku znajduje się dom ogrodnika oraz Pawilon ogrodowy "Belweder''. Miejsce to jest chętnie i licznie odwiedzane przez turystów i lokalnych mieszkańców.
ZdjKanał Gliwicki

Kanał Gliwicki

W Kędzierzynie-Koźlu początek ma Kanał Gliwicki, który ma za zadanie łączyć rzekę Odrę z Gliwicami. Kanał ten powstał w miejscu dawnego Kanału Kłodnickiego. Budowa trwała od 1935 do 1939 r. W tych czasach kanał miał za zadanie transportować różne surowce, w tym węgiel. Obecnie funkcje te przejęła kolej, a kanał pełni w chwili obecnej atrakcję turystyczną. Kanał Gliwicki liczy ponad 40 km długości.

Kędzierzyn-Koźle

Darmowe ogłoszenia Kędzierzyn-Koźle umożliwiają dodawanie ogłoszeń z różnych kategorii, związanych z usługami studenckimi. Darmowe ogłoszenia Kędzierzyn-Koźle wiążą się ściśle z miejscowością Kędzierzyn-Koźle. Korzystanie z usługi serwisu ogłoszeniowego dla studentów jest bezpłatne, łatwe i szybkie. Warto zaznaczyć, że zamieszczane ogłoszenia adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów przebywających w mieście. <br > Miejscowość Kędzierzyn-Koźle położona jest w południowo-zachodniej części kraju, w województwie opolskim. W mieście prowadzone są zaoczne studia magisterskie, dlatego wśród mieszkańców miasta jest także wiele studentów i to właśnie z myślą o nich powstał serwis darmowe ogłoszenia Kędzierzyn-Koźle.