Jelenia Góra

Miasto położone w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, nad rzeką Bóbr. Jelenia Góra posiada wiele ciekawych miejsc i obiektów. Będąc w Jeleniej Górze warto zobaczyć ratusz pochodzący z I połowy XVIII w., także mury obronne miasta z basztami oraz kościół pw. św. Erazma i Pankracego z bardzo wysoką wieżą liczącą ponad 50 m. Jelenia Góra to także ośrodek akademicki, w którym mieszczą się trzy wyższe uczelnie publiczne: Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa, filia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz filia Politechniki Wrocławskiej.
Jelenia Góra

Atrakcje miasta:

ZdjKościół Podwyższenia Krzyża Świętego

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego

Monumentalna budowla, wzniesiona na planie krzyża greckiego, zaprojektowana przez niemieckiego architekta - Martina Frantza. Świątynia powstała w I poł. XVIII w. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego to jedna z największych budowli położonych w Jeleniej Górze. Wieża kościoła liczy 66 m wysokości. Można z niej podziwiać widoki rozpościerające się całą okolice miasta. W świątyni znajdują się relikwie św. Faustyny oraz Drzewa Krzyża Świętego.
ZdjWzgórze Tadeusza Kościuszki

Wzgórze Tadeusza Kościuszki

Wzgórze liczące 400 m n.p.m. znajduje się w południowej części miasta. Na szczycie mieści się park miejski, w którym znajduje się wiele gatunków drzew, także piękne ogrody, alejki oraz liczne kawiarnie i restauracje z tarasami. Można tam spędzić miło czas w gronie najbliższych. Na Wzgórzu Tadeusza Kościuszki znajduje się także 20-metrowy przekrój geologiczny Sudetów wykonany ze skał.
ZdjZamek na górze Chojnik

Zamek na górze Chojnik

Niedaleko Jeleniej Góry, w Sobieszowie, wznosi się góra licząca 627 m n.p.m. Miejsce to chętnie odwiedzają turyści, głównie ze względu na położony na szczycie góry obiekt. Mowa o murowanym XIV-wiecznym Zamku Chojnik. Budowla, zbudowana w całości z kamienia, została wzniesiona z inicjatywy księcia świdnickiego - Bolka II. Zamek spłonął w 1675 r. Obecnie zwiedzać można jego ruiny, m.in. dziedziniec z oryginalnym XVI-wiecznym pręgierzem, schron, jaskinię oraz wieżę, z której rozpościera się przepiękny widok na schodnią część Karkonoszy.

Jelenia Góra

Jesteś studentem i szukasz noclegu w Jeleniej Górze? Potrzebujesz korepetycji? A może starasz się zdobyć pracę po studiach? Darmowe ogłoszenia Jelenia Góra ułatwią Ci to zadanie. Rozbudowana baza ogłoszeń pozwoli studentom i absolwentom szybko i łatwo znaleźć nocleg, pracę, a nawet korepetycje z wybranego przedmiotu. Jelenia Góra jest przepięknym miastem położonym w południowo-zachodniej Polsce. Mieści się w nim mnóstwo ciekawych miejsc i zabytków wartych obejrzenia. Studentów z pewnością przyciąga malowniczy, górski teren miasta, jak i doskonałe warunki do podjęcia studiów. Baza darmowych ogłoszeń w Jeleniej Górze w serwisie Studencior.pl z pewnością ułatwi życie studenckie osobom studiującym, absolwentom, ale także pozostałym mieszkańcom miasta.