Grudziądz

Miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, nad rzeką Wisłą. Liczy prawie 98 tys. mieszkańców. Grudziądz jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów, których przyciągają takie miejsca, jak Ogród Botaniczny, Ruiny Browaru Grudziądzkiego czy też Zajezdnia Tramwajowa z XIX wieku. Poza tym, miasto jest w dużej mierze zamieszkiwane przez studentów, ponieważ w Grudziądzu funkcjonują trzy szkoły wyższe: Wyższa Szkoła Demokracji w Grudziądzu, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (Ośrodek Regionalny w Grudziądzu), Uczelnia im. Edwarda Herzberga oraz Wyższa Szkoła Techniczna.
Grudziądz

Atrakcje miasta:

ZdjMiasteczko Westernowe „Kansas City”

Miasteczko Westernowe „Kansas City”

Miasteczko położone jest w niewielkiej odległości od Grudziądza, nad Jeziorem Rudnickim. Zostało założone w 1997 r. Jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje tematyką do dzikiego zachodu. W miasteczku można spotkać kowbojów, a także być świadkiem napadu na bank. Oprócz tego, można odwiedzić Zoo, Lunapark oraz KrainyęBaśni Bajek i Legend.
ZdjTwierdza Grudziądz

Twierdza Grudziądz

To system dziewiętnastowiecznych fortów mieszczących się na terenie miasta, które dawniej broniły Grudziądza oraz mostu na Wiśle. Centralnym miejscem jest Cytadela położona w północnej części miasta. Twierdza stanowi ciekawy obiekt historyczny miasta, dlatego jest często odwiedzana przez turystów. Fragmenty fortyfikacji są dostępne dla zwiedzających.
ZdjJezioro Rudnickie Wielkie

Jezioro Rudnickie Wielkie

Rozległe jezioro położone w malowniczej scenerii o powierzchni ponad 180 ha i głębokości 11,5 metra. Jezioro posiada strzeżoną plażę miejską, plac zabaw dla dzieci oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jezioro Rudnickie Wielkie jest często odwiedzane przez lokalną społeczność, ponieważ można tam miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół.

Grudziądz

Ogłoszenia Grudziądz dotyczą darmowych ogłoszeń zamieszczanych zarówno przez osoby oferujące swoje usługi, jak i poszukujące konkretnych usług w Internecie. Miasto położone jest w północnej części Polski, w województwie kujawsko-pomorskim. Grudziądz jest bardzo dobrze rozwiniętym ośrodkiem edukacyjnym. Na jego terenie mieszczą się uczelnie wyższe, w tym uczelnia im. Edwarda Herzberga (dawniej Grudziądzka Szkoła Wyższa). Dzięki istnieniu niewielkiej liczby uczelni, Grudziądz zamieszkuje obecnie spora liczba studentów. Z tego powodu ogłoszenia kierowane są głównie do osób studiujących lub pracujących w Grudziądzu.