Dzierżoniów

Dzierżoniów to średniej wielkości miasto położone w województwie dolnośląskim, nad rzeką Piławą. Zostało założone w XII w. Miasto posiada dziewiętnastowieczny ratusz, będący siedzibą władz miejskich oraz pochodzącą z XV w. czworoboczną wieżę z tarczą zegarową. Ciekawymi obiektami w mieście są także stare, średniowieczne sukiennice, w których dawniej mieściły się kramy, a obecnie ma tam swoją siedzibę Miejska Biblioteka Publiczna. W Dzierżoniowie można także podjąć studia wyższe na Państwowej Szkole Muzycznej.
Dzierżoniów

Atrakcje miasta:

ZdjRynek

Rynek

Rynek w Dzierżoniowie pochodzi z XIII w. Posiada sporą powierzchnię, na której mieszczą się przepiękne, zadbane kamienice oraz ratusz, stanowiący centrum miasta. Ratusz mieści w sobie tzw. mennicę, w której można samodzielnie wybić własną monetę. Wejście do czternastowiecznej mennicy jest darmowe. Warto dodać, że na rynku, od 2002 r., znajduje się zabytkowa figura św. Jana Nepomucena.
ZdjPark Miejski

Park Miejski

Park Miejski w Dzierżoniowie to charakterystyczne miejsce w mieście, bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców Dzierżoniowa, jak i odwiedzających miasto turystów. Pochodzący z XIX w. park znajduje się niedaleko rynku i ciągnie się wzdłuż dawnych murów obronnych z przełomu XIII-XV w. Park Miejski to dobre miejsce na rodzinne spacery. Można tam nie tylko się zrelaksować, ale także podziwiać historyczne miejsca i obiekty związane z Dzierżoniowem, tj. mury obronne, dawną wieżę ciśnień, starą synagogę. W Parku Miejskim znajduje się także plac zabaw dla najmłodszych.
ZdjDzierżoniowski Trakt Smoka

Dzierżoniowski Trakt Smoka

To trasa turystyczna obrazująca najciekawsze miejsca i obiekty, jakie warto zobaczyć w Dzierżoniowie. Dlaczego smok? Ma to związek z herbem miasta, na którym widnieje św. Jerzy walczący właśnie ze smokiem, którego pokonuje Ascalonem.

Dzierżoniów

Serwis Studencior.pl pozwala na darmowe przeglądanie i dodawanie ogłoszeń zarówno dla osób oferujących, jak i poszukujących mieszkań, pracy i korepetycji w Dzierżoniowie. <br > Dzierżoniów to niewielkie miasteczko w województwie dolnośląskim, leżące nad rzeką Piławą. Dzierżoniów jest także ośrodkiem akademickim, ponieważ w miejscowości tej znajduje się Wyższa Szkoła Profilaktyki Społecznej i Terapii. <br > Aktualna baza ogłoszeń pomoże studentom czy też absolwentom uczelni w Dzierżoniowie znaleźć i porównać oferty wynajmu stancji lub pokoju w mieście. Ułatwi także szybkie wyszukanie korepetycji z konkretnego przedmiotu, a także pozwoli absolwentom znaleźć pracę w zawodzie.