Dębica

Miasto położone w środkowo-zachodniej części województwa podkarpackiego, nad rzeką Wisłoką. W Dębicy mieści się wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, odwiedzając miasto. Do najcenniejszych obiektów zalicza się pomnik Kazimierza Wielkiego i Świętosława Gryfity przed ratuszem, Muzeum Regionalne oraz dwa kościoły, a mianowicie kościół św. Jadwigi oraz kościół św. Krzyża. W Dębicy można także podjąć studia, ponieważ w mieście działa kilka szkół wyższych, m.in. Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych oraz Europejska Szkoła Nowych Technologii.
Dębica

Atrakcje miasta:

ZdjKościół Farny pw. św. Jadwigi

Kościół Farny pw. św. Jadwigi

Świątynia pochodzi z XV w., a jej wnętrze zdobią przedmioty pochodzące z wieku XVIII. Obiekt przeszedł wiele zniszczeń i był wielokrotnie odbudowywany. Konsekrowany został w 1650 r. Wówczas otrzymał wezwanie św. Jadwigi Śląskiej. Obecnie kościół posiada chór, kruchtę, dzwonnicę oraz wieżę, z której rozpościera się malowniczy widok na okolicę. Będąc w Dębicy warto odwiedzić to miejsce.
ZdjCmentarz żydowski

Cmentarz żydowski

Powstał na przełomie XVII i XVIII w. Jego powierzchnia wynosi ponad 1 ha. Podczas II wojny światowej cmentarz został bardzo zniszczony przez hitlerowców, którzy wykorzystali nagrobki do utwardzenia dróg. Po zakończeniu wojny, część płyt udało się odzyskać i zadbano o to, by taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła.
ZdjEklektyczny dwór

Eklektyczny dwór

W Dębicy jest mnóstwo zabytkowych obiektów sakralnych, ale są też ciekawe miejsca i budowle historyczne. Takim obiektem jest eklektyczny dwór pochodzący z II poł. XIX w. oraz przylegający do niego park krajobrazowy. Dwór jest wzniesiony w stylu eklektycznym, ponieważ łączy w sobie różne style. Jest to jedna z ciekawszych atrakcji w Dębicy. Miejsce to chętnie odwiedzają turyści, ale także miejscowi.

Dębica

Darmowe ogłoszenia Dębica są doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących zamieścić swoje ogłoszenie związane z usługami studenckimi, odnoszące się do konkretnej kategorii i miejscowości.<br > Dodawanie ogłoszeń jest bardzo proste i szybkie, a przy tym całkowicie bezpłatne. <br > Miejscowość Dębica mieści się w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim, nad rzeką Wisłoką. W mieście swoją siedzibę mają szkoły wyższe, w tym dwa oddziały zamiejscowe uczelni krakowskiej i rzeszowskiej. W związku z powyższym Dębica to ośrodek akademicki, skupiający sporą liczbę studentów. To właśnie ze względu na studentów i absolwentów uczelni powstał serwis darmowe ogłoszenia Dębica.