Dąbrowa Górnicza

Miasto zlokalizowane w środkowo-wschodniej części województwa śląskiego, nad rzekami Czarną Przemszą i Białą Przemszą. W Dąbrowie Górniczej znajduje się wiele ciekawych miejsc wartych zobaczenia, np. Muzeum Miejskie Sztygarka" kościół św. Antoniego, okazała bazylika NMP Anielskiej oraz pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów. W mieście funkcjonują także szkoły wyższe, m.in. Wyższa Szkoła Biznesu oraz Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego.
Dąbrowa Górnicza

Atrakcje miasta:

ZdjMuzeum Miejskie Sztygarka

Muzeum Miejskie Sztygarka

Muzeum zostało założone w 1997 r. Gromadzi zbiory prezentujące historię, a także dawną kulturę Zagłębia Dąbrowskiego, tj. eksponaty przyrodnicze, etnograficzne oraz archeologiczne. W latach 1914-1918, w tracie I wojny światowej, zbiory muzeum rozkradziono i dopiero po wojnie podjęto decyzję o ponownym założeniu Muzeum Geologicznego.
ZdjPałac Kultury Zagłębia

Pałac Kultury Zagłębia

Budowa pałacu miała miejsce w latach 1951-1958. Projekt obiektu przygotował znany polski architekt - Zbigniew Rzepecki. W budynku mieszczą się takie obiekty, jak kino, teatr czy też dom kultury. Jest to doskonałe miejsce, w którym można mile spędzić czas, dlatego z trakcji tej korzystają nie tylko mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, ale także odwiedzający miasto turyści.

Dąbrowa Górnicza

Darmowe ogłoszenia Dąbrowa Górnicza stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich chcących zamieścić swoją ofertę lub przeglądać ogłoszenia w sieci. Dodawane ogłoszenia dotyczą przede wszystkim studentów i absolwentów szkół wyższych, jakie znajdują się na terenie miasta. W Dąbrowie Górniczej funkcjonują trzy szkoły wyższe oraz kilka ośrodków zamiejscowych. Ze względu na ten fakt, w Dąbrowie Górniczej studiuje i pracuje wielu studentów i absolwentów uczelni, miasto uznaje się za dobrze prosperujący ośrodek akademicki. Dąbrowa Górnicza mieści się w południowej Polsce, w województwie śląskim. Serwis darmowe ogłoszenia Dąbrowa Górnicza został stworzony z myślą o studentach i absolwentach uczelni, uwzględniając przy tym ich najważniejsze potrzeby i oczekiwania.