Częstochowa

Miasto zlokalizowane w północnej części województwa śląskiego (dawniej częstochowskiego), nad rzeką Wartą. Najpopularniejszym i najcenniejszym miejscem w Częstochowie jest oczywiście klasztor na Jasnej Górze. Ale to nie jedyny obiekt wart odwiedzin. W mieście można zobaczyć także Skwer Solidarności, pałacyk Hantkego oraz Park im. Staszica. W Częstochowie można także podjąć studia, ponieważ swoją siedzibę ma tam aż osiem uczelni wyższych, na czele z Politechniką Częstochowską.
Częstochowa

Atrakcje miasta:

ZdjJasna Góra

Jasna Góra

Sanktuarium znajduje się na wzgórzu w Częstochowie i stanowi główny punkt pielgrzymkowy w Polsce. To w tym miejscu, każdego roku w sierpniu, gromadzą się pielgrzymi z całej Polski. Sanktuarium i Klasztor Paulinów stanowią razem największy kompleks klasztorny w kraju. Lata powstania Jasnej Góry przypadają na XV w.
ZdjPark Miniatur

Park Miniatur

Pomysł na powstanie Parku Miniatur zrodził się w 2011 r. Zbiory prezentują miniatury sanktuariów świata. Modele wykonane są największą precyzją i z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów. Park Miniatur najlepiej zwiedzać z przewodnikiem, który pokrótce przybliży historię każdego obiektu. Park czynny jest przez cały rok.
ZdjMuzeum Produkcji Zapałek

Muzeum Produkcji Zapałek

Częstochowa do niedawna słynęła z produkcji zapałek, ponieważ do 2010 r. w mieście działał Zakład Przemysłu Zapałczanego, produkujący zapałki od prawie 130 lat. W związku z tym postanowiono utworzyć w tym miejscu Muzeum Produkcji Zabawek. Znajduje się tam wiele ciekawych eksponatów wykonanych z całości z zapałek, także starych maszyn, które używano do produkcji zapałek oraz wiele innych ciekawych obiektów.

Częstochowa

Ogłoszenia Częstochowa to doskonałe rozwiązanie dla osób zamieszczających i poszukujących ofert studenckich w Częstochowie. Ogłoszenia dodawane w serwisie adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów placówek oświatowych, których siedziby znajdują się obecnie na terenie miasta. Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga rejestracji. W poszczególnych kategoriach znajduje się wiele rozmaitych ofert usług. Częstochowa jest miastem położonym w południowej części kraju, nad rzeką Wartą, w województwie śląskim. Ze względu na fakt, że w mieście działa obecnie osiem uczelni wyższych, Częstochowę uważa się za dobrze rozwijający się ośrodek akademicki, skupiający sporą liczbę studentów. Serwis darmowe ogłoszenia Częstochowa powstał z myślą o osobach studiujących oraz absolwentach uczelni, uwzględniając przy tym ich potrzeby i oczekiwania.