Chorzów

Chorzów leży w środkowej części województwa śląskiego, nad rzeką Rawą. W Chorzowie jest kilka ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, np. Planetarium Ślaskie, kościół pw. św. Józefa, wieża szybowa oraz Teatr Rozrywki. W Chorzowie istnieje także możliwość podjęcia studiów, ponieważ na terenie miasta swoją siedzibę ma aż pięć szkół wyższych, m.in. Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna.
Chorzów

Atrakcje miasta:

ZdjŚląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny

Zoo to ogromna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Położone jest na terenie Parku Śląskiego i obejmuje obszar o powierzchni ponad 47 ha. Ogród zoologiczny założono w 1954 r. Każdego roku tłumy turystów odwiedzają to miejsce, aby zobaczyć ponad 2 tys. zwierząt znajdujących się na terenie ogrodu zoologicznego.
ZdjGórnośląski Park Etnograficzny

Górnośląski Park Etnograficzny

Położony jest na terenie Parku Śląskiego, niedaleko Stadionu Śląskiego. Skansen zajmuje powierzchnię ponad 20 ha m², na której prezentowane są cenne zabytki dawnego budownictwa oraz przedmiotów codziennego użytku charakterystycznych dla danego regionu. W okresie wakacyjnym, często organizuje się w tym miejscu festyny ludowe.
ZdjPlanetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Obiekt został założony w 1955 r., mieści się na terenie Parku Śląskiego. Największą atrakcją dla zwiedzających są spektakle astronomiczne prezentowane na ogromnej kopule liczącej ponad 20 m średnicy, na sali mieszczącej ok. 400 osób. Obserwatorium znajduje się w pobliżu Planetarium i można w nim podziwiać gwiazdy, planety i księżyc w 750-krotnym powiększeniu.

Chorzów

Ogłoszenia Chorzów to doskonałe rozwiązanie dla osób zamieszczających i poszukujących ofert studenckich w Chorzowie. Ogłoszenia dodawane w serwisie adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów placówek oświatowych, których siedziby znajdują się obecnie na terenie miasta. Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe i nie wymaga rejestracji. W poszczególnych kategoriach znajduje się wiele różnorodnych ofert usług. Chorzów jest miastem położonym w południowej części kraju, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim. Ze względu na fakt, że w mieście działa obecnie sześć uczelni wyższych, Chorzów uważa się za dobrze rozwijający się ośrodek akademicki. Serwis darmowe ogłoszenia Chorzów powstał z myślą o osobach studiujących oraz absolwentach uczelni, uwzględniając przy tym ich potrzeby i oczekiwania.