Bielsko-Biała

Miasto położone w południowej części województwa śląskiego, nad rzeką Białą. Odwiedzając miasto, warto zobaczyć bielski zamek na starym mieście, malownicze kamienice oraz najstarszą barokową kamienicę Kałużę. Godny uwagi jest także kościół św. Mikołaja, kościół parafialny Świętej Trójcy oraz fragmenty murów obronnych. W Bielsku-Białej można także podjąć studia, na takich uczelniach publicznych, jak Akademia Techniczno-Humanistyczna, Kolegium Nauczycielskie oraz filia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Bielsko-Biała

Atrakcje miasta:

ZdjZamek książąt Sułkowskich

Zamek książąt Sułkowskich

Zamek stanowi największą atrakcję historyczną w mieście. Obecnie mieści się w nim Muzeum Historyczne. Budowę obiektu rozpoczęto w XIII w., a zakończono wiek później. W późniejszych latach dokonywano przebudowy zamku, m.in. w 1570 i 1855 roku. W muzeum podziwiać można głównie kulturę i sztukę polską oraz europejską.
ZdjWzgórze Trzy Lipki

Wzgórze Trzy Lipki

Nazwa wzgórza nawiązuje do trzech lip, które dawniej otaczały krzyż upamiętniający wydarzenia historyczne z I poł. XVII w, a mianowicie walki polsko-szwedzkie. Obecnie stoi tam sam krzyż, ponieważ lipy ścięto podczas II wojny światowej, aby nie zwracały uwagi wroga (na wzgórzu wybudowano wówczas kilka schronów bojowych). Wzgórze liczy 386 m n.p.m. i jest chętnie odwiedzane przez turystów.
ZdjPomnik Bolka i Lolka

Pomnik Bolka i Lolka

Pomnik znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Mostowej. Stanowi atrakcję głównie dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, którzy pamiętają Bolka i Lolka ze swoich młodzieńczych czasów, bowiem film animowany z udziałem dwóch chłopców był produkowany w latach 1963-1964, właśnie w Bielsku-Białej. Pomnik został wykonany z brązu i waży ponad 250 kg.

Bielsko-Biała

Ogłoszenia Bielsko-Biała to doskonałe rozwiązanie dla osób oferujących i poszukujących ofert studenckich w Bielsko-Białej. Ogłoszenia zamieszczane w serwisie kierowane są do studentów i absolwentów placówek oświatowych, jakie działają na terenie miasta. Korzystanie z serwisu darmowe ogłoszenia Bielsko-Biała jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga skomplikowanych czynności. W poszczególnych kategoriach mieści się wiele różnorodnych ofert. Bielsko-Biała jest miastem położonym w południowej części kraju, w województwie śląskim. Ze względu na fakt, że w mieście działają trzy uczelnie publiczne i siedem prywatnych szkół wyższych, w Bielsko-Białej przebywa wielu studentów i absolwentów uczelni. Serwis darmowe ogłoszenia Bielsko-Biała powstał z myślą o tych osobach i ich potrzebach.