Biała Podlaska

Miasto położone we wschodniej części Polski, przez które przepływają trzy rzeki: Krzna, Klukówka i Rudka. Miasto liczy prawie 58 tys. mieszkańców. Białą Podlaską chętnie odwiedzają turyści, ze względu na bogatą bazę ośrodków kulturalno-rekreacyjnych, a także absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcieliby podjąć w tym mieście naukę, ponieważ w mieście funkcjonują cztery szkoły wyższe.
Biała Podlaska

Atrakcje miasta:

ZdjRynek

Rynek

Szesnastowieczny rynek, nazwany Placem Wolności, otaczają pięknie zdobione kamieniczki, które sprawiają, że rynek ma osobliwy urok i charakter. Dawniej, za czasów Aleksandra Radziwiłła, odbywały się w tym miejscu targi. Rynek stanowi centrum miasta. To w tym miejscu można się zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Właśnie dlatego miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez lokalnych mieszkańców i turystów.
ZdjZespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów

Zespół pałacowo-parkowy Radziwiłłów

Miejsce to dawniej zamieszkiwała rodzina Radziwiłłów. Obiekt położony jest w samym centrum miasta. Pałac został wzniesiony w połowie XVII w. Nie uległ zniszczeniom, dlatego wszystkie obiekty wchodzące w skład zespołu pałacowo-parkowego można podziwiać do dziś. Okazały pałac nawiązujący do czasów sławnego litewskiego rodu magnackiego odwiedzany jest przez wielu turystów z całej Polski. Uwagę przyciąga nie tylko sam zamek, co jego otoczenie, zwłaszcza rozległy park.
ZdjMuzeum Południowego Podlasia

Muzeum Południowego Podlasia

Obiekt położony jest na terenie zespołu pałacowo-parkowego Radziwiłłów. Obejmuje kilka wydziałów, m.in. Wydział Archeologii oraz Wydział Artystyczny. Muzeum Południowego Podlasia jest wyposażone w największą w kraju kolekcję ikon oraz zbiory malarskie przedstawiające konie czystej krwi arabskiej. W budynku muzeum urządza się imprezy o charakterze kulturalnym, naukowym i oświatowym.

Biała Podlaska

Darmowe ogłoszenia Biała Podlaska obejmują zbiór różnorodnych ogłoszeń dodawanych przez osoby oferujące i poszukujące usług w Internecie. Baza ofert kierowana jest przede wszystkim do studentów i absolwentów mieszkających w Białej Podlaskiej, gdzie znajdują się uczelnie publiczne i prywatne szkoły wyższe, m. in. Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, skupiająca obecnie 3,5 tys. studentów. W związku z obecnością sporej liczby studentów w Białej Podlaskiej, ogłoszenia z pewnością ułatwią szybkie i łatwe dotarcie do interesującej tematyki.