Żary

Miasto w zachodniej części kraju, położone na obszarze województwa lubuskiego, między dwiema rzekami: Bóbr i Nysą Łużycką. W mieście znajduje się wiele cennych zabytków, głównie kościołów pochodzących z przełomu XIV-XVIII w. Będąc w Żarach warto udać się do Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego czy też do Salonu Wystaw Artystycznych Żarskiego Domu Kultury. Oprócz tego, w Żarach możliwe jest także podjęcie studiów wyższych, m.in. na Łużyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
Żary

Atrakcje miasta:

ZdjZamek Bibersteinów

Zamek Bibersteinów

Monstrualny kompleks budynków w Żarach znajduje się niemal w samym centrum miasta. Zamek w Żarach składa się z dwóch oddzielonych od siebie części: pałacu z wewnętrznym dziedzińcem oraz warownego zamku z wysoką wieżą. Czasy świetności pałacu minęły, kiedy przedostał się on w ręce państwa pruskiego. Część zamkowa została przerobiony na więzienie, a część pałacowa na urzędy. Obecnie podejmuje się wszelkie próby odbudowy i rewitalizacji kompleksu, co ma na celu przekształcenie budowli na muzeum i ekskluzywne centra handlowe wraz z hotelem.
ZdjStudnia z Bazyliszkiem

Studnia z Bazyliszkiem

Na rynku znajduje się studnia z Bazyliszkiem, która wiąże się z legendą, o grasujących na tamtejszych mokradłach smokach i bazyliszkach. Stworzenia te budziły strach wśród mieszkańców. Historia o bazyliszku mówi, że przylatywał on na rynek w Żarach, aby napić się wody z okolicznej studni.
ZdjDzwonnica z przełomu XIV i XV wieku

Dzwonnica z przełomu XIV i XV wieku

Kamienna dzwonnica w Żarach należy do najstarszych i najcenniejszych żarskich zabytków. Została ona zbudowana jako jedna z wież obronnych. Z biegiem lat, wieżę przekształcono na dzwonnicę i zakończono szczytem z wysokim hełmem. W czasie II wojny światowej, została ona uszkodzona i szczyt zastąpiono dachem płaskim z krzyżem.

Żary

Umieszczone w serwisie darmowe głoszenia Żary są szybkim i łatwym sposobem na znalezienie interesującego ogłoszenia związanego z określoną kategorią przez osoby poszukujące i oferujące swoje usługi w okolicy. Ogłoszenia można dodawać za darmo, bez wychodzenia z domu. Oferty zamieszczane są z myślą o studentach i absolwentach przebywających aktualnie w Żarach. Miasto położone jest w zachodniej części kraju, w którym mieści się jedna z najmłodszych uczelni zawodowych w Polsce - Łużycka Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Jana Benedykta Solfy. Ze względu na ten fakt, darmowe ogłoszenia Żary ułatwią studentom i absolwentom uczelni dotarcie do aktualnej bazy ogłoszeń o tematyce studenckiej.