Świdnica

Świdnica to miasto mieszczące się na Dolnym Śląsku, nad rzeką Bystrzycą. Świdnica jest siedzibą powiatu świdnickiego. Ze względu na górskie położenie (na granicy Sudetów i Gór Wałbrzyskich), miasto przyciąga nie tylko wielu turystów, ale także studentów, ponieważ w Świdnicy funkcjonują aż trzy uczelnie wyższe: Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna, Społeczna Akademia Nauk w łodzi (Wydział Zamiejscowy) oraz Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej.
Świdnica

Atrakcje miasta:

ZdjFontanna na rynku świdnickim

Fontanna na rynku świdnickim

Najsłynniejsza fontanna Neptuna mieści się na rynku w Gdańsku. To jeden z najważniejszych symboli Gdańska. Niemniej jednak nie jest to jedyna fontanna Neptuna w Polsce. Podobna znajduje się także na rynku w Świdnicy. Fontanna została wybudowana w 1732 r. Jej wykonawcą jest barokowy rzeźbiarz Leonhard Weber.
ZdjMuzeum Kupiectwa Śląskiego

Muzeum Kupiectwa Śląskiego

Obiekt powstał w 1967 r. Jak sama nazwa wskazuje, muzeum tematyka nawiązuje do dawnych czasów kupiectwa i handlu na Śląsku. Wystawy prezentują eksponaty, które przybliżają zwiedzającym przedmioty związane z handlem, m.in. stare butelki, wyroby ceramiczne, opakowania po kawie i herbacie oraz innych produktach spożywczych, także urządzenia handlowe, tj. wagi i kasy sklepowe. Jeśli ktoś interesuje się zamierzchłymi czasami na obszarze Śląska, warto odwiedzić Muzeum Kupiectwa Śląskiego w Świdnicy.
ZdjKościół Pokoju pw. Trójcy Świętej

Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej

Obiekt sakralny został wzniesiony przy użyciu takich materiałów, jak drewno, glina i słoma. Z tego względu stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji w Świdnicy. Kościół został wzniesiony w II poł. XVII w., dokładnie w 1657 r. Pierwszą mszę odprawiono w czerwcu bieżącego roku. Budowla liczy ponad 40 m wysokości i 20 m szerokości. Ze względu na duże rozmiary, jest w stanie pomieścić ponad 7 tys. osób. Budowla posiada także dzwonnicę, z której rozpościera się widok na miasto.

Świdnica

Darmowe ogłoszenia Świdnica są doskonałym rozwiązaniem dla osób oferujących i poszukujących ofert z określonej kategorii w Świdnicy. Korzystanie z usług serwisu jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga rejestracji, co dodatkowo ułatwia zamieszczanie ogłoszeń. Z racji tego, że miasto jest ośrodkiem akademickim, w którym mieszczą się obecnie trzy wyższe uczelnie, darmowy serwis ogłoszeniowy będzie cieszył się dużym zainteresowaniem głównie u osób studiujących i absolwentów szkół wyższych. Świdnica to niewielkie miasto położone w województwie dolnośląskim. Jest nie tylko ośrodkiem akademickim, ale także dobrze rozwiniętym ośrodkiem turystycznym i kulturowym.