Środa Wielkopolska

Miasto królewskie w województwie wielkopolskim, nad rzekami Maskawą i Struga Średzka. Atrakcyjny pod względem turystycznym jest Stary Rynek, kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP oraz Pomnik Jana Henryka Dąbrowskiego. W środzie Wielkopolskiej swoją siedzibę ma także Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna, na której można podjąć studia na takich kierunkach, jak pedagogika i ekonomia.
Środa Wielkopolska

Atrakcje miasta:

ZdjPowiatowa Kolej Wąskotorowa

Powiatowa Kolej Wąskotorowa

Kolej wybudowano pod koniec XIX w., w latach 1898-1902. Dawniej służyła ona mieszkańcom Środy Wielkopolskiej i okolic do przewożenia płodów rolnych, bydła itp. Później przekształcono ją na kolej pasażerską. Tak było do jeszcze do 2001 r. Obecnie Powiatowa Kolej Wąskotorowa stanowi atrakcję dla turystów odwiedzających miasto. Można się nią przejechać wybierając odpowiednią trasę.
ZdjBagna Średzkie

Bagna Średzkie

Bagna Średzkie stanowią niezwykłą atrakcję dla miłośników przyrody, ponieważ na tym terenie występują rzadkie gatunki roślinności wodnej oraz ptactwa wodnego, m.in. czaple, perkozy, mewy, a nawet nieme łabędzie. Rozległe bagna tworzy licząca 18 km długości Struga Średzka. Przejeżdżając lub odwiedzając miasto, warto zobaczyć Bagna Średzkie.
ZdjKolegiata farna

Kolegiata farna

Najsłynniejszy i najcenniejszy zabytek architektoniczny w mieście. Późnogotycka kolegiata została wzniesiona na początku XV w., na przełomie lat 1423-1428. Dużym zainteresowaniem cieszy się dziedziniec świątyni, gdzie znajduje się neogotycka dzwonnica z 1869 roku.

Środa Wielkopolska

Darmowe ogłoszenia Śrem stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą oferować swoje usługi w sieci. Ogłoszenia Środa Wielkopolska kierowane są do studentów i absolwentów wyższej uczelni, jaka działa obecnie na terenie miasta, a jest nią Wielkopolska Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna. Serwis ogłoszeniowy umożliwia także przeglądanie ogłoszeń w celu poszukiwań ofert z danej kategorii i miejscowości. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne, proste i szybkie. Warto zaznaczyć, że korzystanie z serwisu nie wymaga rejestracji. Środa Wielkopolska to miasto położone w zachodniej części kraju, w województwie wielkopolskim. Ze względu na funkcjonującą w mieście uczelnię wyższą, Środa Wielkopolska jest miejscem, w którym przebywa spora liczbą studentów. To właśnie z myślą o nich powstał serwis darmowe ogłoszenia Środa Wielkopolska.