Łuków

Łuków

Atrakcje miasta:

ZdjZespół klasztoru Pijarów (XVIII/XIX w.)

Zespół klasztoru Pijarów (XVIII/XIX w.)

Powstały na przełomie XVIII i XIX w. barokowy kościół, w którym dawniej przebywał Zakon Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych. W skład zespołu wchodzą takie obiekty, jak: kościół, ob. par. p.w. Przemienienia Pańskiego, kolegium, ob. Liceum Medyczne, klasztor, ob. Liceum Medyczne, ogrodzenie z bramą oraz cmentarz kościelny.
ZdjDrewniany kościół cmentarny św. Rocha

Drewniany kościół cmentarny św. Rocha

Niewielki klasycystyczny kościółek zbudowany z drewna, położony na cmentarzu parafialnym. Został wzniesiony w 1829 roku. Ufundował go biskup siedlecki Henryk Przeździecki. Kościół cmentarny św. Rocha przeszedł generalny remont w połowie lat 90. XX w. Do 1865 r. kościół pełnił rolę parafii. Każdego roku, w sierpniu, w kościele obchodzi się odpust ku czci św. Rocha. Wówczas mszę św. odprawiają duszpasterze z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.
ZdjPomnik Jana Pawła II

Pomnik Jana Pawła II

Pomnik znajduje się w centrum miasta, na styku dwóch ulic, tj. ul. Piłsudskiego i ul. Spółdzielczej. Zamysł budowy pomnika zaproponował komitet społeczny. Miejsce to nie jest przypadkowe. W dniu śmierci papieża Jana Pawła II, właśnie w tym miejscu, gdzie stoi teraz pomnik, została odprawiona msza św. Monumentalny pomnik stoi na kamieniu i przedstawia stojącego papieża, który prawa ręką pozdrawia wiernych, a w lewej trzyma krzyż.

Łuków

Darmowe ogłoszenia Łuków umożliwiają przeglądanie i zamieszczanie ofert z różnych, uporządkowanych kategorii, co dodatkowo ułatwia poszukującym lub oferującym znalezienie interesującej oferty. Miasto położone jest w województwie dolnośląskim, zajmuje niewielką powierzchnię, ok. 24 km². Polkowice to doskonale rozwinięty ośrodek akademicki. W mieście znajduje się wiele placówek edukacyjnych, tj. przedszkoli, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, także uczelni wyższych, m. in. Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki. Z tego powodu darmowe ogłoszenia Polkowice kierowane są głównie do studentów i absolwentów wyższych szkół.