Łomża

Średniej wielkości miasto zlokalizowane w środkowo-zachodniej części województwa podlaskiego, nad rzeką Narwią. Będąc w Łomży, warto zobaczyć zabytkową wieżę ciśnień, klasycystyczny ratusz miejski, Rezerwat Rycerski Kierz, ławeczkę Hanki Bielickiej, katedrę św. Michała Archanioła oraz słynny Browar Łomża. W mieście istnieje także możliwość podjęcia studiów, ponieważ funkcjonuje w nim sześć uczelni wyższych, m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości.
Łomża

Atrakcje miasta:

ZdjTeatr Lalki i Aktora

Teatr Lalki i Aktora

Teatr został wybudowany w 1987 r. Od tego czasu prowadzi nieprzerwanie swoją działalność artystyczną, za którą zdobył już mnóstwo prestiżowych nagród. Rocznie gra ponad 300 spektakli. Teatr mieści się w budynku, gdzie dawniej stacjonowała Straż Pożarna, tj. przy pl. Niepodległości. Teatr jest chętnie odwiedzany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. W obiekcie znajduje się także kawiarnia oraz galeria scenografii.
ZdjKlasycystyczny ratusz

Klasycystyczny ratusz

Ratusz znajduje się na Starym Rynku. Został wzniesiony na przełomie 1822 i 1823 roku, w stylu klasycystycznym. Zaprojektował go znany architekt Aleksander Groffe. Ratusz posiada wysoką wieżę, na której usytuowany jest zegar wskazujący czas i będący jednocześnie ozdobą budynku. Obecnie obiekt ten jest siedzibą Urzędu Miasta w Łomży.
ZdjPomnik Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego

Pomnik Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego

Obiekt mieści się niedaleko budynku byłego więzienia w Łomży. Jak sama nazwa wskazuje, pomnik powstał z myślą o żołnierzach Armii Krajowej, którzy walczyli w czasie II wojny światowej w obronie kraju na terenie miasta i okolic. Na tablicy widnieje napis: „1939-1945 Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego Poległym w Walce. Pomordowanym w Łagrach Sowieckich, Obozach Niemieckich, Katowanych przez UB”.

Łomża

Ogłoszenia Łomża to idealne rozwiązanie dla osób chcących zamieszczać swoje oferty z określonej kategorii w mieście Łomża. Oferowane usługi w ramach serwisu są całkowicie bezpłatne i adresowane są przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni, jakie mieszczą się na terenie miasta. Obecnie w Łomży swoją siedzibę mają trzy uczelnie publiczne i trzy prywatne. <br > Korzystanie z serwisu jest całkowicie darmowe i nie wymaga skomplikowanych czynności. <br > Łomża położona jest w północno-wschodniej części kraju, w województwie podlaskim. Zamieszczane w serwisie ogłoszenia kierowane są do osób studiujących i absolwentów uczelni wyższych. Serwis darmowe ogłoszenia Łomża powstał właśnie z myślą o studentach i ich potrzebach.